NovinkyTechnologieZahraničí

Moderní technologie mění lyžařskou sezonu v Trentinu

Zimní sezona 2021/22 začne v italských Alpách s největší pravděpodobností už na konci listopadu a lyžařská střediska se připravují na dodržování protipandemických opatření různými způsoby. V italském Trentinu se rozhodli s virem bojovat pomocí moderních technologií, díky kterým může být každý milovník zimních sportů v bezpečí.

Foto: Enrica Pallaver

Poslední dvě lyžařské sezony zrovna nepřály vášnivým lyžařům, běžkařům a milovníkům dlouhých alpských sjezdovek. Většina středisek nezahálela, naopak věnovala čas zdokonalováním zázemí a přípravou na sezonu, kterou bude možné rozběhnout jen za přísných hygienických opatření. A nebojte se, lyžování s respirátorem není jedním z nich. Naopak italská provincie Trentino vsadila na inovace a digitalizaci. Rozestupy nebude na 1200 km sjezdovek a 229 vlecích těžké udržet, ale pokud se stejně obáváte front a plných lanovek, pomůže vám aplikace. Skipas si můžete pohodlně koupit online až z domova a díky spolupráci s ubytovacími zařízeními na vás bude čekat na recepci po příjezdu. Tím odbouráte dlouhou frontu u pokladny. Fronty vás nečekají ani u turniketů v restauracích a samoobslužných zařízeních přímo na sjezdovce, kde se můžete postavit do virtuální fronty a přijedete, až když na vás přijde řada. Ve střediscích v Consorzio Skirama zavedli QODA, díky které si zarezervujete vlastní vlek a stoly v restauraci, místa v přístřešcích a samoobslužných zařízeních, tak abyste byli skutečně v bezpečí. V nové aplikaci Dolomiti Superski App je zase k dispozici inovativní mapa Skiers Map, z níž lze vyčíst množství lyžařů směřujících ke každému jednotlivému vleku.

 

Foto: Alessandro Polla

S rychlým odbavováním lyžařů pomůžou i nové vleky, a to bez omezení kapacit. Nové lanovky jsou totiž rychlejší a přinášejí funkce a vlastnosti, které zaručují dodržování dostatečných rozestupů. V lyžařském areálu Carezza moderní 10místná kabinová lanovka nahradí hned dva vleky. Délka přesahující 1800 m bude s jednou mezistanicí možno překonat za pouhých 6 minut. Větší bezpečnost zde jde ruku v ruce s důrazem na udržitelnost. A pokud je zachování životního prostředí něco, na co chcete myslet i během lyžování, vyberte si svůj pobyt někde v oblasti Passo Tonale a ledovce Presena. Capanna Presena, Panorama 3000 Glacier, Passo Paradiso a Malga Valbiolo, které byly vybrány, aby se staly „zelenými“ přístřešky, kde bude k dispozici pouze energie z obnovitelných zdrojů a budou se používat pouze produkty s ekoznačkou, které budou zcela bez plastů, a kde víno a pokrmy budou podávány z místních produktů, vše ekologické a s označením kvality.

Inovace se uplatňují i v cenové politice některých lyžařských areálů. Například ve ski areálu Campiglio Dolomiti di Brenta s sebou zimní sezona 2021/2022 přináší „skipasovou revoluci“. Ceny skipasů již nejsou pevné, ale platíte pouze za to, co opravdu sjezdíte. Metoda „pay per use“ se přizpůsobuje lyžařům všech kategorií, a to i těm, kteří rádi obloučky prokládají pobytem v restauraci, opalováním anebo wellnessem, a nemusejí tak platit za celodenní skipasy.

Více o novinkách zimní sezony 2021/20221 zde

Newsroom TTG

 

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button