AkceKam jet?Města & regiony ČRZprávy

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku nabídne letos i turistický maraton

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku (MTTV) nabídne letos i turistický maraton. Festival, který se bude konat 32. rokem, také začne dříve, sdělila mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Festival připravuje město Vsetín s Klubem českých turistů (KČT) ve Zlínském kraji, uskuteční se od 13. do 18. července.
Foto: Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko o.p.s.

„Na přání zejména pracujících účastníků MTTV, kteří si k nám přijíždějí užít prodloužený víkend, začneme letos první trasou již v pátek, nikoliv až v neděli jako v minulých letech. Stihnou tak toho v případě nedělního odjezdu více než dříve,“ uvedl místostarosta Petr Kudlík. „Nově vypíšeme pro každý den i pohodové trasy o délce kolem 10 kilometrů. Na druhou stranu pak premiérově nabídneme i turistický maraton v podobě dálkového pochodu takzvanou Valašskou podkovou, jehož délka dosahuje téměř stovky kilometrů a který budou moci ti nejzdatnější absolvovat kdykoliv v průběhu konání MTTV,“ uvedl Kudlík.

Foto: Destinační management turistické oblasti Beskydy-Valašsko o.p.s.

Letošní ročník začne ve čtvrtek 13. července slavnostním zahájením, zájemci se mohou již přihlašovat. Turisté i cykloturisté zavítají na lačnovské skalní útvary nebo Cyrilometodějskou stezkou do Valašského Meziříčí. „V neděli bude připraven výlet za krásami Bílých Karpat do slovenské Bošáce. V pondělí se účastníci podívají k vrcholu Jahodný nad Leskovcem a následující den absolvují trasu přes Janišovský vrch,“ uvedla mluvčí. Každý den budou vyznačeny dvě turistické trasy, kratší o délce deset až 15 kilometrů a delší trasa dlouhá 20 až 30 kilometrů. Trasy budou mít i cykloturisté.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Back to top button