DopravaNezařazené

LOT zahájí lety z Varšavy do Dublinu

Od 23. srpna zahájí polský vlajkový dopravce pravidelné lety na trase Varšava–Dublin. Spojení z varšavského letiště do Dublinu bude zajišťováno čtyřikrát týdně letouny typu Boeing 737-800.  

Foto: LOT

Lety z varšavského letiště Frédérica Chopina do Dublinu budou provozovány od 23. srpna tohoto roku čtyřikrát týdně:

LO 299 WAW-DUB 14:35–16:35 pondělí, středa, pátek a neděle

LO 300 DUB-WAW 17:50–21:50 pondělí, středa, pátek a neděle

Návrat spojení do Dublinu posílila poptávka Poláků, kteří ve velké míře cestují z Irska do Polska. V současnosti žije v Dublinu více než 50 000 lidí polského původu. Podle údajů za rok 2019 dosáhl počet cestujících z / do Polska a Dublinu dokonce 850 000. „Přímé letové spojení s Dublinem bylo důležitým faktorem, pokud jde o rozvoj západní evropské sítě LOT.

Vzhledem ke značnému počtu Poláků žijících v Irsku byla naše přítomnost v této zemi jen otázkou času. Dnes můžeme našim krajanům nabídnout nejpohodlnější způsob, jak cestovat do Dublinu přímo z hlavního letiště ve Varšavě. V rámci postupné obnovy pravidelných tras a revitalizace leteckého provozu jsme přesvědčeni, že v průběhu času budou mít možnost přímých letů na ostrov situovaný v Atlantiku také cestující z jiných zemí střední a východní Evropy,“ říká Rafał Milczarski, generální ředitel LOT.

LOT postupně obnovuje pravidelné evropské destinace do své letecké sítě. Od 15. července mohou cestující znovu cestovat do Londýna, Berlína, Prahy, Kyjeva, Frankfurtu, Hamburku, Milána, Ženevy, Istanbulu, Bělehradu nebo Tallinnu. Kumulativně, v probíhající letní sezoně, spolu s novým spojením do Irska, nabídka LOT již zahrnuje až 130 spojení a více než 70 destinací.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button