DopravaMěsta & regiony ČRNovinky

Liberecký kraj posiluje turistické vlaky

 

Kvůli rostoucímu zájmu cestujících musí Liberecký kraj posílit turistické vlaky. O víkendech přidá další vagony vlakovým spojům z Liberce do Turnova a Českého ráje. Turisté mohou využít i sezonních vlaků z Liberce do Doks k Máchovu jezeru nebo z Liberce do Jičína, nově také kraj zavedl vlakové spojení z Rovenska pod Troskami do Malé Skály.

Archiv: České dráhy

Situace kolem šíření koronaviru ve světě letos omezila možnosti pro zahraniční dovolené. Všechno nasvědčuje podle hejtmanova náměstka pro dopravu Jana Svitáka tomu, že letošní letní prázdniny budou ve znamení tuzemských dovolených a výletů po českých památkách. “Již od června sledujeme zvýšený zájem o nabídku turistických spojů po našem kraji. Počínaje letními prázdninami jsme tradičně zavedli další sezonní linky a spoje, ale ukazuje se, že zájem výletníků musíme pokrýt i mimořádnými posilami,” řekl. Posíleny podle něj nebyly jen vlaky. Třeba na Smědavu nyní vyjíždějí kvůli zvýšenému zájmu každé ráno dva cyklobusy.

Už pátý rok jezdí o víkendech a svátcích expresní vlak Mácháč Trilexu, který v 09:43 vyjíždí z libereckého nádraží a v 16:57 se vrací z Doks zpátky do krajského města. Společnost Arriva zase zajišťuje sezonní spojení z Liberce do Jičína a nově také z Liberce přes Český ráj do Staré Paky. “Vlak s odjezdem z Liberce v 08:30 jede ve spojení dvou motorových jednotek Desiro. Tím došlo ke zdvojnásobení kapacity pro cestující i jízdní kola, která jsou na lince také často přepravována,” doplnil Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti Korid LK, která je koordinátorem dopravy v kraji.

Arriva zajišťuje v Libereckém kraji od poloviny prosince rychlíkové spojení z Tanvaldu na Prahu a z Nového Boru na Kolín, které objednává ministerstvo dopravy, a také regionální vlaky z Liberce přes Turnov a Starou Paku do Lomnice nad Popelkou a mezi Tanvaldem a Železným Brodem. Operativní posílení vlaků umožňují podle Svitáka Libereckému kraji nově koncipované smlouvy s dopravci.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button