DopravaMěsta & regiony ČRPrahaTOP

Letiště Praha obhájilo akreditaci od ACI

Letiště Praha je stále bezpečným místem pro cestování. Dokazuje to certifikát ACI Airport Health Accreditation, který pražské letiště opět získalo za vysokou úroveň přijatých ochranných opatření. Ta vedou k větší bezpečnosti cestujících, kteří létají přes Prahu. Certifikace oceňuje, že nastavené standardy odpovídají požadavkům mezinárodních organizací, které v letectví působí.

Foto: Letiště Praha

„Letiště opětovně prokázalo, jak obdivuhodně pokračuje ve svém úsilí a díky tomu tak poskytuje bezpečný zážitek z letiště pro všechny cestující, což je v souladu s doporučenými zdravotními opatřeními stanovenými v pokynech ACI Aviation Business Restart and Recovery a ICAO,“ píše v akreditaci Luis Felipe de Oliveira, generální ředitel ACI World. 

Letiště Praha akreditaci obhájilo na dalších dvanáct měsíců. Přijatá opatření fungují už od jara 2019, zavedena byla jako v jednom z prvních subjektů v České republice.

„Pro získání akreditace bylo nutné například doložit informace o všech nastavených opatřeních a procesech včetně detailních záznamů o provádění veškerého úklidu a dezinfekce, zpracovat přehled změn v odbavení cestujících, ale také sdílet konkrétní kroky v oblasti ochrany zdraví zaměstnanců. U nich jsme zavedli vlastní propracovaný systém trasování a vyhledávání kontaktů na pracovišti. Jsem proto nesmírně rád, že nastavená ochranná opatření fungují, eliminují zdravotní rizika pro cestování a zvyšují tak bezpečnost létání z Prahy,“ říká Jiří Pos, předseda představenstva Letiště Praha.

Odbavení na odletech i příletech probíhá za přísných hygienických podmínek, všichni cestující i návštěvníci jsou povinni ve všech prostorách letiště nosit respirátor třídy FFP2, dodržovat bezpečné rozestupy a věnovat se důkladně hygieně a dezinfekci rukou. Po celém letišti je za tímto účelem rozmístěno více než 300 zásobníků s dezinfekcí. Již od června loňského roku je ve spolupráci s externí laboratoří otevřené komerční odběrové místo, kde mohou nechat cestující otestovat na onemocnění covid-19 před odletem či po příletu. Na letišti také probíhá zvýšená dezinfekce a úklid všech frekventovaných prostor včetně gatů pro cestující.

„O zavedených opatřeních informujeme cestující různými způsoby, mimo jiné prostřednictvím letištního hlášení, které opakujeme v pravidelných intervalech, ale také prostřednictvím informačních cedulí rozmístěných v prostorách celého letiště a rovněž polepů na podlaze v místech, kde se mohou tvořit fronty,“ dodává Daniel Otta, manažer oddělení zákaznické zkušenosti.

Foto: Letiště Praha

ACI Airport Health Accreditation (AHA) je oficiální akreditační program, který je otevřen všem členským letištím této organizace po celém světě. ACI v rámci něj hodnotí letiště podle jednotlivých kritérií a posuzuje tak jejich nastavená ochranná opatření a další nástroje, které používají v boji s koronavirem. Získání akreditace pak potvrzuje, že je letiště dobře připraveno a že cestující mohou s klidem a bezpečně z těchto letišť létat. Zároveň díky této akreditaci dochází v celém leteckém odvětví k nastavení hygienických standardů, které mají za cíl nejen zvýšit bezpečnost cestování, ale také posílit důvěru cestujících v akreditovaná letiště a zvýšit poptávku po leteckém cestování.

Airports Council International (ACI) je celosvětovou oborovou asociací, která sdružuje přibližně 1960 letišť v celkem 176 zemích světa. Byla založena v roce 1991 a jejím cílem je podporovat spolupráci mezi členy a ostatními partnery v oblasti letecké dopravy.

Další informace o ochranných opatření na Letišti Václava Havla Praha a další důležité informace pro cestující jsou k dispozici na webových stránkách Letiště Praha zde: www.prg.aero/ochranna-opatreni.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button