DopravaNezařazené

Letiště Praha má potvrzené obnovené letecké spojení do 55 destinací

Již celkem 17 leteckých společností oznámilo svůj záměr začít znovu provozovat přímá letecká spojení z Letiště Václava Havla Praha. Jedná se konkrétně o 55 destinací, z nichž deset je už v provozu.

Foto: Letiště Praha

Tento týden dojde k obnovení přímých leteckých spojení do sedmi dalších destinací, a to Bělehradu, Bruselu, Budapešti, Košic, Keflavíku, Manchesteru a Mnichova. Pokud jde o vytipované klíčové destinace, má Letiště Praha potvrzený obnovený provoz již u více než poloviny z nich. Díky intenzivním jednáním Letiště Praha s leteckými společnostmi by se seznam destinací mohl v následujících týdnech dále rozšiřovat.

„Také díky našim usilovným a intenzivním jednáním s leteckými společnostmi se Letišti Praha postupně daří obnovovat přímá letecká spojení, která byla cestujícím k dispozici před vypuknutím krize spojené s šířením onemocnění COVID-19. V tuto chvíli máme potvrzené obnovené linky celkem do 55 destinací. Letecké společnosti se na linky z Prahy vracejí v závislosti na uvolňování podmínek pro vycestování, ale také především v reakci na poptávku po létání ze strany cestujících. Ta bude v následujících týdnech a měsících klíčová pro úspěch obnovených spojení,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Momentálně má Letiště Václava Havla Praha potvrzené obnovené linky od 17 leteckých společností. S dalšími aerolinkami je letiště průběžně v jednání. Díky tomu by se mohl v následujících týdnech seznam destinací dále rozšiřovat. Mezi již oznámenými linkami jsou také tři zcela nové. Jedná se o linky do Varny a Tirany provozované leteckou společností Wizz Air a o linku ČSA na londýnské letiště Heathrow.

„Naším hlavním cílem je obnovit přímá letecká spojení do tzv. klíčových destinací, což jsou velká významná evropská města, která zároveň fungují jako přestupní letecké uzly. Sem patří například Londýn, Frankfurt, Paříž, Amsterdam, Madrid nebo Vídeň. Celkem máme vytipovaných 45 takových destinací. V současné době máme potvrzené letecké spojení do 24 z nich, což je více než polovina,“ říká Václav Řehoř.

Foto: Letiště Praha

Na konci tohoto týdne bude mít Letiště Václava Havla Praha v provozu přímá letecká spojení celkem do 17 destinací provozovaných 12 leteckými společnostmi. Cestující však musejí i nadále věnovat zvýšenou pozornost podmínkám pro vycestování, které stanovují vlády jednotlivých zemí, a to nejen na straně své domovské země, ale také na straně zemí, kam cestují.

Kompletní a pravidelně aktualizovaný seznam obnovených přímých leteckých spojení naleznete na https://www.prg.aero/seznam-obnovenych-linek.

Na Letišti Václava Havla Praha zároveň platí celá řada ochranných opatření, která mají zabránit riziku šíření nemoci a zajistit zdraví a bezpečnost cestujících. Letiště je již několik měsíců ve velmi úzkém kontaktu s orgány ochrany veřejného zdraví, zejména s Hygienickou stanicí hl. města Prahy, se kterou konzultuje aktuální situaci a veškerá zaváděná opatření. Mezi ty patří například zajištění bezpečných rozestupů, zvýšená dezinfekce všech frekventovaných prostor, instalace průhledných plastových bariér na odbavovacích a informačních přepážkách nebo opatření k eliminaci nadměrné kumulace cestujících. Velmi odpovědně letiště přistupuje také k edukaci všech svých zaměstnanců i cestujících. Těm je v prostorách celého letiště k dispozici více než 250 nádob s dezinfekcí. Cestující ke svému odbavení na let mohou také využít online aplikace a samoobslužná zařízení, díky kterým nemusejí přijít do kontaktu se zaměstnancem letiště.

„Zdraví a bezpečí cestujících je naší naprostou prioritou. Zavedli jsme proto na letišti přísná ochranná opatření, která spočívají především v provozních změnách, hygienických postupech a informovanosti. V této souvislosti musí cestující dodržovat v prostorách letiště jasně stanovená pravidla, například nosit roušku, udržovat bezpečné rozestupy nebo věnovat pozornost dostatečné hygieně rukou,“ říká Václav Řehoř.

Kompletní seznam ochranných opatření na Letišti Václava Havla Praha naleznete opět na www.prg.aero/ochranna-opatreni.

Více informací se dozvíte také na Twitteru Letiště Praha: @PragueAirport.

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button