DopravaNezařazené

Air France, KLM, Delta a Virgin Atlantic uzavřely celosvětové partnerství

Společnosti Air France, KLM, Delta a Virgin Atlantic zahajují 13. února 2020 provoz rozšířeného společného podniku (joint venture), v jehož rámci budou nabízet větší výběr linek a možností využití věrnostních programů pro lety mezi Evropou, Spojeným královstvím a Severní Amerikou.

K výhodám nového joint venture pro cestující, které začnou platit od 13. února 2020, bude patřit větší výběr destinací a více možností, jak získat a zužitkovat body z věrnostních programů. Na uvedený společný podnik připadá zhruba 23 % celkové transatlantické osobní i nákladní přepravní kapacity a celkové roční výnosy ve výši 13 mld. dolarů.

Sdíleným cílem nového partnerství je zajistit cestujícím příznivější letové řády a plynulé cestování na jednotné úrovni, ať poletí s kteroukoliv ze zúčastněných aerolinek. Díky partnerství je dále možné si pružně rezervovat letenky u kteréhokoli ze čtyř přepravců prostřednictvím příslušných mobilních aplikací, webových stránek a cestovních kanceláří. Na transatlantických trasách si cestující na všech palubách budou moci užívat špičkovou obsluhu, palubní produkty, občerstvení i zábavu.

Na uvedený joint venture připadá zhruba 23 % celkové transatlantické osobní i nákladní přepravní kapacity. Celkové roční výnosy společného podniku se odhadují na 13 mld. dolarů. Společnosti Air France, KLM, Delta a Virgin Atlantic mají dohromady více než 180 000 zaměstnanců.

K dalším výhodám patří:

  • až 341 transatlantických letů denně ve špičce na 10 nejvytíženějších trasách,
  • spojení do 238 měst v Severní Americe, 98 v kontinentální Evropě a 16 ve Velké Británii,
  • možnost volby ze 110 nonstop transatlantických letů.

Posílení výhod pro zákazníky od 13. února znamená, že členové věrnostních programů budou moci sbírat a využívat body či špičkové výhody za lety s kterýmkoli ze čtyř uvedených přepravců včetně letů transatlantických, vnitroevropských a v rámci Spojených států. Díky tomu budou moci rychleji postupovat mezi jednotlivými úrovněmi věrnostních programů a získávat vyšší statut. Oprávnění účastníci programů Elite budou mít dále možnost přednostního nástupu na palubu nebo relaxace ve více než 100 letištních saloncích při mezinárodních letech.

Zákaznické benefity, které vstupují v platnost tento měsíc, jsou teprve začátkem a další akce budou zaváděny v průběhu roku. Zvýší se počet linek se sdílením letadel spolupracujících společností (codesharing), letové řády budou sladěny s cílem zkrátit dobu trvání přestupů a zlepší se pobyt na letištích od odbavení po výdej zavazadel. Cestující budou mít také možnost odbavení a volby sedadla prostřednictvím mobilních aplikací či webových stránek kteréhokoli z partnerů.

Posílená síť bude dále plně k dispozici i zákazníkům nákladní dopravy prostřednictvím uzlů jednotlivých společností na letištích v Amsterdamu, Atlantě, Bostonu, Detroitu, Heathrow v Londýně, Los Angeles, Minneapolis, JFK v New Yorku, Paříži, Seattlu a Salt Lake City. Nabídne výhodné spojení bez nebo s jedním mezipřistáním do všech koutů Severní Ameriky, Evropy a Spojeného království.

„Deset let po vzniku společného podniku s aeroliniemi Delta představuje tato nová smlouva zásadní mezník, který ještě dále posílí naši pozici na atlantických trasách, protože díky ní budou naši cestující moci volit mezi čtyřmi velkými leteckými společnostmi, jejichž sítě linek se propojují ve prospěch cestujících,“ uvedl generální ředitel skupiny Air France-KLM Benjamin Smith. „Pro skupinu Air France-KLM to znamená i lepší přístup na britský trh a zejména na letiště Londýn–Heathrow, hlavní světový trh cestovního ruchu.“

Shai Weiss, generální ředitel společnosti Virgin Atlantic, prohlásil: „Hlavním důvodem rozšíření společného podniku s našimi partnery Delta, Air France a KLM jsou zákazníci, pro které se díky plynulému spojení, většímu výběru letů, nepřekonatelným zákaznickým službám a větším výhodám v rámci věrnostních programů stane častější volbou při cestování. Jednou z opor naší strategie je úspěšná spolupráce s partnery. Spojením našich silných stránek, sítí a zaměstnanců dokážeme víc.“

Generální ředitel Delta Air Lines Ed Bastian prohlásil: „Naše rozšířené partnerství je významný krok vpřed pro všechny zúčastněné firmy, které díky němu budou schopny poskytovat větší míru spolehlivosti, špičkové výhody a služby, které si naši zákazníci zaslouží. Dneškem naše historická, dlouhodobá spolupráce dosahuje nové úrovně, kdy pokračujeme v budování výběrového partnerství v Evropě a Severní Americe, díky němuž se odlišíme od ostatních aktérů v odvětví.“

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button