DopravaNezařazené

Letecká společnost Air France/KLM přijímá mimořádná opatření

Za účelem vypořádání se se současnou situací přijala skupina Air France/KLM řadu opatření k zajištění svého peněžního toku.

Foto: Air France/KLM

Neustálé zhoršování životního prostředí spojené s epidemií a prudké snížení zájmu o činnost Air France/KLM vede skupinu k předpovědi výrazně horší finanční situace. V této mimořádně obtížné situaci uvítala skupina Air France/KLM prohlášení francouzské a nizozemské vlády, z nichž každá naznačila, že projednávají všechny možné prostředky na podporu skupiny. Na zbývajících letech provádí skupina důkladné čištění a dezinfekci, která má zajistit bezpečné cestování.

Neustálé šíření koronaviru COVID-19 přimělo mnoho zemí k přijetí stále přísnějších opatření, a to primárně ve snaze zpomalit rychlost šíření epidemie. Některé země omezily pohyb cestujících z Francie, Nizozemska i z ostatních států Evropy. Vzhledem k těmto rostoucím omezením a stále klesající poptávce ze strany zákazníků, která v posledních několika týdnech vedla k poklesu provozu a prodeje, je skupina Air France/KLM povinna postupně výrazně snižovat svou letovou aktivitu.

Air France/KLM bude nadále sledovat aktuální vývoj situace a dle možností kapacity upravovat. V důsledku snížení kapacit přeruší Air France provoz celé své flotily Airbus 380 a KLM celé flotily Boeing 747.

Za účelem vypořádání se s touto situací přijala skupina Air France/KLM řadu opatření k zajištění svého peněžního toku. Byla stanovena úsporná opatření, která v roce 2020 vygenerují celkem 200 milionů eur. Podle počátečního vyhodnocení investičního plánu došlo ke snížení plánu investičních výdajů o 350 milionů eur, ke kterému se přidá dopad na snížení investic do údržby.

Air France a KLM budou se svými volenými zástupci zaměstnanců konzultovat jednotlivá opatření, která zohlední dopad očekávaného poklesu aktivity. Minulý týden čerpala skupina Air France/KLM úvěr v celkové výši 1,1 miliardy eur. Letecká společnost KLM čerpala též úvěr v celkové výši 665 milionů eur. K 12. březnu měla skupina a její dceřiné společnosti hotovost a ekvivalenty v hotovosti více než 6 miliard eur.

Neustálé zhoršování životního prostředí spojené s epidemií a prudké snížení zájmu o činnost Air France/KLM, vede skupinu k předpovědi výrazně horší finanční situace. Skupina odhaduje, že pokles výnosů z osobní dopravy v důsledku snížení kapacity bude kompenzován pouze přibližně 50% poklesem variabilních nákladů (před opatřeními na úsporu nákladů).

 

Newsroom TTG, Air France/KLM

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button