ArgentinaTOPZahraničí

Kulturní památky Světového dědictví UNESCO v Argentině

V současné době je v Argentině 11 památek zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO, z nichž 6 je kulturní povahy.

Cueva de las Manos, Río Pinturas, Region Patagonie (1999)

Jeskyně Cueva de las Manos se vyznačuje tím, že se v ní nachází výjimečný soubor skalního umění, který je světovým unikátem pro své stáří dosahující 10 tisíc let, vysokou míru zachovalosti a prostředí, kterým je obklopen.

Jezuitské misie na území Guaraní, Region Litoral (1984)
Význam této památky spočívá v její kulturní a historické hodnotě a svědectví o vztahu mezi původními obyvateli etnika Guaraní a příslušníky Tovaryšstva Ježíšova v Jižní Americe.

Jezuitský komplex a misie, Córdoba (2000)

Jezuitský komplex a misie jsou výjimečným příkladem náboženského, sociálního a ekonomického způsobu života v 17. a 18. století, který trval více než 150 let.

Údolí Quebrada de Humahuaca, Region Sever (2003)
Místo, kde lze zblízka zažít starodávné tradice a zjistit, jak probíhá život ve vesnicích, jako jsou Purmamarca na úpatí Cerro de los Siete Colores (Pohoří sedmi barev) nebo Tilcara u slavného archeologického naleziště Pucará. Trasa předkolumbovských vesnic vede pouštní krajinou v nadmořské výšce více než 4 tisíce metrů.

Qhapaq Ñan, andský systém cest (2014)
Qhapaq Ñan (Velká cesta) je jedinečný andský systém cest vybudovaný andskými předhispánskými komunitami, hlavně v 15. století. Původní obyvatelé vyšlapali stezky a cesty, které Inkové později začlenili do svého vlastního systému komunikací. Představuje unikátní hmotné dílo, které má velký význam pro dějiny lidstva a v kontinentálním měřítku pro celou Jižní Ameriku.

Architektonická díla Le Corbusiera (2016)
Část architektonického díla Le Corbusiera charakterizovalo UNESCO jako výjimečný příspěvek k architektonickému stylu modernistického hnutí. Tuto památku tvoří 17 děl nacházejících se v 7 zemích na 3 kontinentech. Argentina je zastoupena domem doktora Curutcheta ve městě La Plata.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button