AkceKulturaMěsta & regiony ČRŠpanělskoTOPZahraničí

Kolem Španělska, pěšky či v autokaravanu

V sobotu a neděli 26. a 27. listopadu se v hotelu Clarion ve Vysočanech koná festival Kolem světa. A na něm budou tři přednášky, které určitě stojí za to a díky kterým se vám podaří projet celé Španělsko.

Foto: Turespaňa

První skvělá přednáška se koná již v sobotu a dva nadšenci vás provedou přes nádherné masivy Pyrenejí v přednášce Pěšky přes Pyreneje tam i zpět. Uvidíte nejen nádherné fotografie a videa, ale uslyšíte i velmi zajímavé a lidské povídání dvou kamarádů, kterým tato cesta přinesla silné emoce.

Druhé, neméně zajímavé povídání vás čeká v sobotu odpoledne a jeho protagonistou bude Klára Hájek. Klára Hájek Velinská je známá cestovatelka, karavanistka a dlouholetá propagátorka kempování a karavaningu. Je také spoluautorkou Velkého průvodce karavanisty, hlavní zakladatelkou Asociace kempování a karavaningu a provozuje největší online magazín věnující se tomuto tématu v ČR. S ní vyrazíte také na sever Španělska, ale tentokrát ochutnáte kromě hor i moře. Nádherná Kantábrie byla překvapením i pro ni na letošní cestě po tomto regionu.

Foto: Turespaňa

A naší cestu kolem Španělska završíme opravdovou jízdou kolem dokola Pyrenejského poloostrova. A to v neděli ve 14:30, kdy se Tomáš Málek, novinář a nadšený cestovatel, pustí do povídání nazvané Kolem Španělska obytnou dodávkou. Tomáš se se svou rodinou přestěhoval na pár měsíců do obytného auta a projel Španělsko v rámci svého projektu Velká Adamova cesta. Takže, kdo jste milovník karavaningu, nenechejte si obě poslední přednášky ujít.

Foto: Gingerphoto.hu

Pokud si budete chtít rozšířit informace o Španělsku ještě více a užít si naprosto odlišnou atmosféru, spíše hudební a taneční, zveme vás na festival flamenca. Koná se ve 20 hodin dne 26. listopadu v divadle U Hasičů, Praha 2, a v neděli 27. listopadu v kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích. Letošní ročník je věnován všem umělcům, organizátorům, promotérům, technickým profesím, kteří to v uplynulých dvou letech pandemie následovaných válkou na Ukrajině nevzdali a nevzdávají a neúnavně chystají nové projekty a nepřestávají svět obohacovat o umění a tvůrčí energii. Letos vystoupí tanečník a zpěvačka flamenka ze Slovinska a Chorvatska, kde flamenko také zapustilo kořeny. Více na: #DenFlamenka

www.spain.info

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button