Předpisy & regulaceZahraničíZprávy

Katar kvůli fotbalovému šampionátu omezí výdej turistických víz

V období mezi 1. listopadem a 23. prosincem 2022 pozastavuje Katar vydávání turistických víz. Vstup do země v tomto období zůstává bez omezení pro občany a rezidenty Kataru, dále pro občany GCC, kteří vlastní katarský průkaz totožnosti, a dále pro ty, kteří mají katarské pracovní povolení a tzv. „osobní náborová víza“.

Foto: Pixabay

Země bude v tomto období otevřena také pro zvláštní humanitární případy. Na území Kataru budou v období mezi 1. listopadem a 23. prosincem 2022 vpuštěni pouze ti cizinci, kteří si zakoupili vstupenku na fotbalový zápas mistrovství světa a požádali o tzv. „Hayya Card“, která slouží jejím držitelům jako povolení ke vstupu do země a pobytový titul od 1. listopadu 2022 až do 23. ledna 2023. Vydávání turistických víz bude pokračovat po 23. prosinci 2022. Mistrovství světa má začít v Dauhá 20. listopadu 2022. Více na webu MZV ke Kataru v kategorii Cestujeme/ Víza – režim vstupu.

„Zájem o destinaci Katar se s přímým spojením rok od roku zvyšuje a je alternativou k Dubaji. Další výrazné zvýšení zájmu o letenky do Kataru očekáváme po fotbalovém šampionátu, který tuto destinaci představí veřejnosti,“ řekl Josef Trejbal, ředitel portálu Letuška.cz, který se zabývá prodejem letenek.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button