ArgentinaTOPZahraničí

Karnevalové slavnosti a tance

Průvody se připravují v průběhu celého roku, aby pak během léta zazářily na hlavních karnevalových slavnostech po celé zemi. Je to chvíle, kdy se lidé setkávají, slaví a užívají si. Ulice jsou plné barev, hudby a tradičních kapel, skupin bubeníků, karnevalových masek, slavnostních lidových zvyků a oslav.

Karneval ve městě Corrientes, Region Litoral, foto: INPROTUR

Jen dvě hodiny cesty od Buenos Aires se pořádá karneval v Gualeguaychú (Region Litoral), který se stal ikonou lidových oslav v Argentině a největším představením argentinského léta pod širým nebem s výrazným uměleckým projevem. Velké barevné alegorické vozy se předvádějí za doprovodu vibrujících hudebních těles, která rozpohybují tisíce energií nabitých těl pochodujících v rytmu hudby a bubnů.

Alegorické ztvárnění určitého tématu nebo legendy, kde kreativita tryská v podobě energií pulzujících choreografií, líčení a nádhery bezpočtu pestrobarevných flitrů a per, jež září na originálním oblečení a kostýmech.

Ve stejném regionu se ve městě Corrientes pořádá další z významných karnevalových oslav, kterou rok co rok navštíví tisíce návštěvníků, aby si užili jednu z nejvelkolepějších slavností v zemi. Show karnevalových masek se tradičně pořádá v moderním amfiteátru Cocomarola za účasti řady umělců a hudebních skupin.

Karneval de la Quebrada, Region Sever, foto: INPROTUR

Ve stejnou dobu, ale tentokrát v provincii Jujuy (Region Norte), téměř 1600 kilometrů od Buenos Aires a 1450 kilometrů od Gualeguaychú, se žije karnevalem de la Quebrada. Jedná se o obyčej uctívání Matky země, které se vyjadřuje vděk hudbou, zpěvem, lidovými popěvky, maskami a tancem. Na této tradiční andské slavnosti místní komunity stále znovu oživují rituály zasvěcené Pachamamě a vyvolávání a pohřbívání ďábla. Být součástí tohoto jedinečného a nevšedního obřadu je zážitkem pro turisty z celého světa.

Každá oblast má své typické zvyky, které dávají oslavám známku jedinečnosti. Ačkoliv napříč zemí lze nalézt mnoho různých variant oslav, co mají vždy společného, jsou nekonečně dlouhé protančené hodiny a radost.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button