HotelyMěsta & regiony ČRMICENovinky

Karlovy Vary podpoří i kongresovou turistiku

Karlovy Vary podpoří kongresovou turistiku, která může pomoci s obnovou cestovního ruchu. Kvůli stále platným omezením proti šíření koronaviru bude pořádání velkých akcí omezené. Pro lázeňské město je ale kongresová turistika cestou, jak představit město novým klientům, řekla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.
 
Foto: CzechTourism

„V současné době, kdy jsme po pandemii, bude kongresová turistika v tom klasickém stylu velký problém, protože velkokapacitní akce se zřejmě nebudou moci konat tak, jak jsme byli zvyklí. Takže se zaměříme spíše na menší akce, semináře a podobně. Ale kongresová turistika je důležitá i proto, že přivádí do města potenciální zájemce, kteří pak mohou přijet jako individuální hosté,“ uvedla Pfeffer Ferklová.

Město i Karlovarský kraj podporují pořádání kongresových a firemních akcí prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Carlsbad Convention Bureau. Do seznamu kongresových hotelů jsou přihlášeny zejména velké hotely, které disponují konferenčními místnostmi a sály a dostatečnou kapacitou pro ubytování. Velké konference mají totiž okolo 300 účastníků i více, proto se konají zejména v hotelích, jako jsou Thermal, Plaza, Grandhotel Ambasador – Národní dům, Grandhotel Pupp a podobně. Přihlásit se ale mohou i menší hotely, protože u velkých kongresů není neobvyklé, že účastníci bydlí i ve více hotelích.

Město při podpoře kongresových akcí nabízí účastníkům i doplňkové služby, prohlídky města, zprostředkovává návštěvy zajímavých turistických cílů jako Muzeum Becherovky nebo sklárna Moser.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button