Města & regiony ČRNovinky

Karlovarský a Ústecký kraj založí destinační agenturu Krušnohoří

Karlovarský a Ústecký kraj dnes založí společnou destinační agenturu pro Krušné hory. Má pomoci propagovat území, které spolu se Saskem obsahuje řadu památek Hornické krajiny Krušnohoří. Krajina je zapsaná na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Boží Dar / Foto: archiv města

Spolek bude mít jedno pracoviště v Ústeckém a druhé v Karlovarském kraji. Vznik agentury Krušnohoří už schválili zastupitelé Ústeckého i Karlovarského kraje.

V Ústeckém kraji doposud fungovala destinační agentura Krušné hory jako obecně prospěšná společnost, platil ji kraj. Po spojení s Karlovarským krajem by se měla agentura stát zapsaným spolkem, který by měl mít větší šanci získávat na svou činnost i cizí zdroje.

Oblast Krušných hor je dlouhá přes 100 kilometrů a široká je na českém území deset až dvacet kilometrů. Destinační agentura bude působit na celém území Krušných hor a v kontaktu bude rovněž se sousedním Saskem. “Naším cílem není zvýšit počet turistů v Krušnohoří a zkomplikovat život tamním obyvatelům, ale řízeně rozvíjet turismus v oblasti tak, aby se naopak spokojenost a kvalita života místních pořád zlepšovala,” uvedl před časem náměstek hejtmana Karlovarského Vojtěch Franta.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button