DopravaNovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Kanada bude kvůli variantě omikron testovat všechny příchozí na letištích

Kanada kvůli variantě omikron nařídila, aby všichni cizinci s výjimkou Američanů při příletu do země podstoupili test na koronavirus. Oznámil to ministr zdravotnictví Jean-Yves Duclos.
Foto: Pixabay

Ottawa také rozšířila seznam zemí, jejichž občané do Kanady vůbec nesmějí cestovat – nově se zákaz týká i lidí z Nigérie, Egypta a Malawi a cizinců, kteří v těchto zemích v posledních dvou týdnech pobývali, napsala agentura Reuters.

„Všichni letečtí pasažéři, kteří cestují ze zahraničí do Kanady, kromě těch ze Spojených států, se nyní budou muset testovat na letišti po přistání… Pak budou muset zůstat v izolaci až do obdržení výsledku testu,“ uvedl Duclos. Podle něj vláda zváží, zda se tato povinnost rozšíří i na ty, kteří překračují pozemní hranice.

Na seznamu zemí, odkud lidé do Kanady nesmějí cestovat, je nyní celkem deset států. Minulý týden Kanada zakázala vstup lidem, kteří pobývali v Jihoafrické republice, Namibii, Lesothu, Svazijsku, Botswaně, Zimbabwe a Mosambiku.

V Kanadě laboratoře potvrdily zatím šest případů nákazy variantou omikron, tři z infikovaných se nedávno vrátili z Nigérie.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button