Jižní ČechyLidéMěsta & regiony ČRZprávy

Jihočeskou centrálu cestovního ruchu nově povede Petr Soukup

Novým ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) se stal Petr Soukup, dosavadní vedoucí odboru kanceláře hejtmana. Nahradil Jaromíra Poláška, který ke 30. červnu po šesti letech na vlastní žádost pozici opustil. Rozhodli o tom dnes krajští radní.
Petr Soukup (vlevo) / Foto: Jihočeský kraj

Radní rozhodli jednomyslně. „Petr Soukup byl pro nás logická volba. V daném prostředí se dobře orientuje a určitě to zvládne i manažersky díky předchozím zkušenostem, které získal na postu vedoucího odboru kanceláře hejtmana,“ uvedl hejtman Martin Kuba.

Jihočeská centrála cestovního ruchu je od roku 2011 příspěvkovou organizací kraje. Podle Soukupa odváděl tým pod Poláškovým vedením „obrovský“ kus práce. „Díky tomuto týmu se stal Jihočeský kraj opravdovým pojmem. Jako hlavní priority vidím řešení problémů s infrastrukturou a lidskými zdroji,“ uvedl Soukup, který v minulosti pracoval i jako novinář nebo mluvčí českobudějovického primátora Miroslava Beneše.

Polášek řídil centrálu šest let. Letos dostala od kraje provozní příspěvek meziročně o čtvrtinu nižší, předloni to bylo 41,9 milionu Kč. Z úsporných důvodů letos propustila sedm ze zhruba 30 zaměstnanců. „Důvodem rezignace bylo mé osobní rozhodnutí a zároveň snaha o plynulé předání řízení Jihočeské centrály cestovního ruchu novému vedení. Po šesti letech prostě cítím, že změna u kormidla je třeba. Rozvojová fáze je u konce a nyní je třeba nová energie ke stabilizaci a dalšímu posunu,“ řekl Polášek. Dodal, že svému nástupci předá veškeré kontakty a rozpracované projekty.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button