NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Japonsko zdvojnásobí denní limit počtu osob vstupujících do země

Japonsko od začátku června zdvojnásobí denní limit počtu zahraničních občanů vstupujících do země na 20 000. Cestující z většiny zemí se při příjezdu nebudou muset prokazovat testem nebo nastupovat do karantény, napsala agentura Reuters. Prohlášení mluvčího japonské vlády Hirokaza Macuny se ale netýká turistů, kteří do země stále přístup nemají.
Foto: Pixabay

Japonská vládní turistická agentura již dříve tento týden oznámila, že v květnu začne do země “na zkoušku” vpouštět malé turistické skupiny z Austrálie, Singapuru, Spojených států a Thajska.

Turistů z těchto zemí bude podle vládní agentury kolem 50 ve skupinách po maximálně čtyřech lidech, budou muset být očkovaní třemi dávkami vakcíny proti covidu-19 a obdrží speciální víza pro vstup do Japonska, kde se budou pohybovat jen s průvodci a budou mít pevně daný program cesty.

“Díky tomuto počinu budeme moci ověřit, jak dobře fungují naše nástroje pro prevenci infekce, a budeme moci sepsat pokyny pro cestovní agentury a poskytovatele ubytování,” píše vládní turistická agentura ve svém prohlášení.

Japonsko bylo pro cizince, kteří neměli v zemi bydliště, uzavřené v podstatě od začátku pandemie nemoci covid-19 kromě krátké výjimky v listopadu minulého roku. Turistický experiment, který začne příští týden a bude trvat do konce měsíce, je přípravou pro úplné otevření země.

Počet turistů cestujících do Japonska v roce 2020 klesl o 90 procent oproti předchozímu rekordnímu roku, kdy zemi navštívilo téměř 32 milionů lidí. Zahraniční turismus zemi před pandemií přinášel více než čtyři biliony jenů (asi 730 miliard korun) ročně.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button