Kam jet?NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Jaké jsou aktuální podmínky pro cestování do Portugalska?

Znění opatření pro vstup na pevninské Portugalsko bylo aktualizováno k 17. 5. (v tuto chvíli s platností do 30. 5.). Podmínka nezbytně nutných důvodů pro vstup na území Portugalska z Česka byla zrušena. 

Foto: Pixabay

Vstup za účelem turistické návštěvy je tedy možný a 14denní karanténa byla zrušena již 3. 5. Letecká společnost má povinnost vyžadovat od cestujících: 

  • Předložení negativního testu RT-PCR ne staršího 72 hodin.
  • Vyplnění formuláře https://portugalcleanandsafe.pt/en/passenger-locator-card.
  • Pozor: Negativní test je potřeba, byť jsou pasažéři na pevninském Portugalsku pouze v tranzitu. 
  • Výjimku z testu mají jen děti do dvou let. 

V současné době pro pevninské Portugalsko neplatí možnost předložit potvrzení o očkování, stejně tak není akceptováno potvrzení o prodělání nemoci covid-19 v posledních 90 dnech. Více informací na: https://www.visitportugal.com/en/node/421175

Foto: Pixabay

Madeira www.visitmadeira.pt: Možnost testování zdarma na letišti na Madeiře. Výsledek testu je znám do 12 hodin, většinou ale dříve. Do té doby jsou cestující ve svém ubytovacím zařízení. Ten, kdo přiletí s negativním testem již z původní destinace, má nárok na bezplatný test při návratu do země původu. Každopádně antigenní test, který nyní vyžaduje česká strana, stojí na ostrově od 20 do 40 eur. Madeira uznává doklad o dokončeném očkování a též potvrzení o tom, že cestující v posledních 90 dnech prodělal onemocnění. Před odletem z ČR je potřeba vyplnit https://madeirasafe.com/#/ formulář. Děti do 12 let test podstoupit nemusejí. 

Foto: Pixabay

Azory www.visitazores.com: Azorská vláda se vrátila k testování zdarma při příletu na souostroví. Každopádně, vzhledem k tomu, že neexistuje z ČR přímé spojení a letí se přes Lisabon, kde se vyžaduje negativní PCR test i do tranzitu, platí pro cestující z Čech, že musejí mít negativní RT-PCR test ne starší 72 hodin před odletem. Dle informací z webu https://www.visitazores.com/en rovněž vyplývá, že při pobytu delším než 7 nebo 13 dní je potřeba 6. a 12. den podstoupit kontrolní RT-PCR test v některém z místních certifikovaných testovacích středisek. Test je rovněž prováděn na náklady regionální vlády. Vyplnění formuláře je potřeba i na ostrovy: https://mysafeazores.com. Na cestování mezi ostrovy je potřeba mít platný negativní test (tj. ne starší 72 hodin), případně se opět na náklady regionální vlády nechat otestovat v certifikovaných laboratořích uvedených na stránkách https://www.visitazores.com/en/trip-info. Děti do 12 let test podstoupit nemusejí.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button