IzraelNovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Izrael zmírnil pravidla testování před příletem do země

Izrael nově umožní vstup do země očkovaným cestujícím, kteří nejpozději 24 hodin před odletem absolvovali antigenní test na koronavirus s negativním výsledkem. Úpravu pravidel podle zpravodajského webu The Times of Israel ve středu 24. listopadu schválila izraelská vláda.
Foto: Pixabay

Podmínkou vstupu do Izraele byl dosud maximálně 72 hodin starý negativní PCR test. Den starý antigenní test tak bude nově další možností. Média v této souvislosti uvádějí, že provedení antigenního testu je výrazně levnější než PCR test. Ministři úpravu pravidel schválili na základě doporučení izraelského ministerstva zdravotnictví. Nadále se však cestující na letišti a dalších hraničních přechodech budou podle izraelských médií muset podrobit PCR testu po příjezdu a zůstat v izolaci do obdržení negativního výsledku.

Izrael cestovní pravidla začal uvolňovat postupně díky ustupujícímu počtu infekci. Turistům se země otevřela 1. listopadu. Od začátku pandemie covidu-19 byla země uzavřena pro naprostou většinou cizinců.

Stávající pravidla umožňují vstup cizincům, kteří byli naočkováni proti covidu-19 během 180 dní před cestou do Izraele. Od podání druhé nebo třetí dávky vakcíny přitom musejí uplynout dva týdny, v případě vakcíny Johnson & Johnson je požadována jedna dávka.

Zatímco otevření země cizincům uvítali lidé pracující v cestovním ruchu, názory zdravotníků nejsou tak jednoznačné; někteří se obávají, že obnovení turistiky vystaví Izraelce novým variantám koronaviru.

Navzdory vysoké proočkovanosti izraelské populace, začal počet nově potvrzených nákaz v zemi tento týden stoupat. Ve středu podle ministerstva zdravotnictví přibylo 600 nových případů. Představitelé zdravotnictví přitom varovali, že mohou být zavedeny nové restrikce, pokud denní počet nákaz překoná hranici 1000.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button