IzraelNovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Izrael od 21. května ruší pro cestující testy na koronavirus

Od soboty 21. května nebudou Izraelci a cizinci po příletu na Ben Gurionovo letiště muset podstoupit PCR test. Od téhož data zároveň nebude po cizincích a Izraelcích požadován negativní výsledek testu před odletem do Izraele.
Foto: Pixabay

Úprava pravidel, která bude zavedena díky příznivější epidemické situaci, se vztahuje také na pozemní a lodní cesty. S odkazem na oznámení izraelského ministerstva zdravotnictví o tom informuje zpravodajský web The Times of Israel.

Cestující budou nadále do 48 hodin před odletem do Izraele muset vyplnit zdravotní prohlášení.

Izraelský ministr zdravotnictví Nican Horovic zrušení testování na koronavirus na letišti ohlásil už minulý týden. Uvedl při tom, že fakticky půjde o pozastavení testování, které bude možné rychle obnovit, pokud to bude zapotřebí.

Podle současných pravidel musí každý, kdo přistane na Ben Gurionově letišti, podstoupit test na koronavirus. Ten si přitom cestující hradí sami. Po testování musí cestující do karantény na 24 hodin nebo do té doby, než obdrží výsledky testu. V případě pozitivního výsledku testu musí nakažený podstoupit pětidenní izolaci, kterou může opustit pouze v případě negativního výsledku testu ve čtvrtý nebo pátý den.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button