AkceNovinky

ITB Berlin se uskuteční bez ohledu na koronavirus

Podle ředitele veletrhu ITB Berlin Davida Ruetze se akce uskuteční bez ohledu na šíření koronaviru známého jako COVID-19. Veletrh ITB China, který se měl konat v květnu v Šanghaji, byl však prozatím zrušen.

Foto: ITB Berlin

Přesto, že se z důvodu epidemie berlínského veletrhu ITB („Internationale Tourismus-Börse“) nezúčastní mnozí čínští vystavovatelé, němečtí touroperátoři, kteří se specializují na Čínu, přítomni budou.

Veletrh ITB v Berlíně je vystavovateli letos opět zcela zaplněn. Celkem bude na veletrhu vystavovat 180 zemí, vůbec poprvé se letos zúčastní Saúdská Arábie. Partnerskou zemí letošního ročníku se stal Omán. První tři dny veletrhu, který začíná 4. března, jsou určeny pouze pro odborníky v cestovním ruchu, poslední dva dny bude mít přístup i veřejnost.

Je přichystáno spousta zvláštních akcí a exponátů. Hamburg Tourism oznámil, že bude k vidění ukázka chystaného muzikálu Harry Potter a prokleté dítě. Švédsko představí Muzeum nechutného jídla, kde mezi exponáty najdete mimo jiné smradlavý sýr. V areálu výstaviště budou letecké a automobilové simulátory a také veletržní Pokémon Go. Mezi zvláštnostmi se veletrhu zúčastní i svérázná klimatická iniciativa Fridays for Future (F4F), která bude v mít v Berlíně vlastní malý stánek a jejíž členové se budou účastnit debat s představiteli letecké dopravy. Je pravděpodobné, že přizváním F4F se organizátoři ITB chtějí vyhnout případným protestům radikálních ekologistů.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button