Novinky

Italský turismus letos počítá s poklesem tržeb až o 80 procent

Italský turistický sektor letos počítá kvůli koronavirové krizi s poklesem tržeb o 70 až 80 procent. Možné ztráty pak odvětví odhaduje na 120 miliard eur.

 

Ilustrační foto: Shutterstock

 

V dnes zveřejněném rozhovoru s milánským listem Sole 24 Ore to uvedl prezident italského turistického svazu Confcommercio Confturismo Luca Patane. Cestovní ruch se podle Světové rady pro cestování a turistiku (WTTC) na hrubém domácím produktu Itálie podílí asi 13 procenty.

V období od března do května počítá odvětví s poklesem počtu přenocování o 30 milionů. Negativní dopady krize ale pocítí i provozovatelé stravovacích služeb a obchodů. Předpokládá se, že do země přijede méně cizinců. Podle průzkumu, na který se odvolává agentura APA, ale nemá žádné plány na letní dovolenou také třetina italských rodin.

Svaz proto vládu žádá, aby rodinám, které letní dovolenou plánují, vydávala vouchery v hodnotě 400 eur. Už schválená vládní měsíční podpora pro jednotlivce činné v cestovním ruchu ve výši 600 eur je podle prezidenta turistického svazu Assoturismo Vittoria Messiny nedostatečná. Po kabinetu Messina požaduje, aby firmám podnikajícím v cestovním ruchu také odpustil daně a platby nájmů.

 

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button