Novinky

Itálie o měsíc prodloužila povinnost testů pro cestující z ČR

Itálie prodloužila do 13. listopadu povinnost pro cestující z ČR předložit při vstupu na její území negativní test na koronavirus. S povinností počítá výnos předsedy italské vlády, který vstoupil v platnost dnes. Výnos obsahuje i celou řadu výjimek, kdy se cestující z ČR nemusejí testem prokázat.

Foto: Shutterstock

Povinnost předložit negativní PCR test starý maximálně 72 hodin pro cestující z ČR zavedla Itálie 8. října. Povinnost platí pro osoby, které v posledních 14 dnech pobývaly či projížděly Českou republikou. Testování lze absolvovat také v Itálii, nejpozději 48 hodin od vstupu na její území. Letiště v Římě Fiumicinu a Miláně Malpense, kam létají spoje z ČR, zřídila pro cestující testovací centra.

Výnos, který italská vláda schválila v úterý, obsahuje i několik výjimek, kdy cestující, kteří nevykazují příznaky nemoci covid-19, test předložit nemusejí. Test nepotřebují osoby, které se zdrží z pracovních, zdravotních či jiných naléhavých důvodů na italském území maximálně 120 hodin. Test není vyžadován ani po cestujících, kteří projíždějí Itálii vlastním vozidlem za podmínky, že opustí její území do 36 hodin od vstupu. Výjimku mají také zaměstnanci firem, které mají v Itálii sídlo či pobočku, a nezdrží se na italském území více než 120 hodin. Bez testu se obejdou také posádky přepravních prostředků.

Výnos jednotlivým italským regionům dává možnost zpřísnit podmínky pro cestující ze zahraničí. K zpřísnění celostátních podmínek ale zatím žádný italský kraj nepřistoupil. Vládní výnos, který začíná platit dnes, dále zpřísňuje opatření proti šíření koronaviru v Itálii. Výnos zakazuje pořádání oslav v restauracích, počet hostů na svatbách omezuje na 30 a zkracuje provozní dobu hospod a barů do půlnoci. Zakázány jsou také školní výlety či amatérské sportovní soutěže.

Newsroom TTG/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button