AkceNovinky

Hrdinové cestovního ruchu 2022

Tomáš Prouza, Den okének a SmartGuide, to jsou čerství Hrdinové cestovního ruchu. Tato ocenění byla s podtitulem Covid Avengers udělena ve středu 7. září v pražském Mánesu.

Foto: CzechTourism, Jan Malý

Hned dvě ocenění si odnesl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Ten získal cenu jednak jako osobnost, která zásadním způsobem bojovala za zvýšení povědomí o dopadech pandemie Covidu na cestovní ruch a mobilizovala pomoc a podporu tohoto odvětví – to v kategorii Boj za podporu cestovního ruchu, jednak jako muž, který stál za projektem Den okének. Za tento projekt mu patří první příčka v kategorii Rozvoj produktu z oblasti cestovního ruchu, který vznikl nebo se zásadně rozvíjel v reakci na změnu spotřebitelského chování kvůli pandemii covid-19. Cílem Den okének bylo motivovat lidi, aby si objednávali jídlo přímo ve výdejních okénkách restaurací.

Foto: CzechTourism, Jan Malý

„To, že cestovní ruch přežil pandemii Covid-19, je primárně zásluhou každého jednoho majitele hotelu, penzionu, restaurace či baru. Chtěl bych proto poděkovat za jejich nasazení a osobní statečnost. Jsem nesmírně rád, že jsem mohl být součástí těchto záchranných prací. I proto si tohoto ocenění velmi vážím. Je pro mě důkazem, že ty dlouhé dny a noci, které jsme při záchraně cestovních ruchu strávili, měly smysl,“ uvedl Tomáš Prouza.

V kategorii Digitalizace pak byla oceněna inovativní platforma pro publikování vlastních digitálních audio průvodců pro chytré telefony nazvaná SmartGuide. Zvítězila mezi projekty, které flexibilně reagovaly na omezení turismu a pomohly tak přenést cestovní ruch do on-line světa. Ocenění převzal CEO společnosti Jan Doležal.

Foto: CzechTourism, Jan Malý

Na slavnostním večeru byly uděleny i dvě speciální ceny. Speciální cenu ředitele agentury CzechTourism získal program COVID – lázně, který v době koronaviru a zavřených provozoven pomohl zejména menším lázním a lázním zaměřeným na zahraniční klienty. Díky voucherům se do lázní totiž často poprvé vydala i široká veřejnost. Ocenění převzal viceprezident Svazu léčebných lázní Martin Plachý.

Speciální cenu ministra pro místní rozvoj získal prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek. Ten se během pandemie covid-19 významně zasloužil o zavedení programů podpory pro podnikatele i zaměstnance a podílel se na desítkách záchranných plánů.

„Gratuluji všem oceněným i všem finalistům. Patří jim velké poděkování, jsou to srdcaři, kteří za cestovní ruch bojují každý den. 27. září je navíc Mezinárodní den cestovního ruchu, Hrdinové cestovního ruchu 2022 tak letos dostali pomyslný dárek k svátku s předstihem,“ řekl ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget.

Osobnosti a projekty na Hrdiny cestovního ruchu 2022 s podtitulem Covid Avengers nominovaly ve třech kategoriích profesní organizace působící v cestovním ruchu. O finalistech pak on-line hlasovala široká veřejnost. Ocenění vyhlašuje Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button