Města & regiony ČRNovinky

Hradecký kraj chce do konce roku spustit novou destinační společnost

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu by mohla začít fungovat od 1. prosince. Tato nová krajská příspěvková organizace nahradí původní Centrálu cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a obecně prospěšnou společnost Revitalizace Kuks.
Foto: archiv Královehradeckého kraje

Po jednání rady kraje to oznámila náměstkyně hejtmana pro kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová. Nová organizace bude koordinovat a rozvíjet turistickou nabídku regionu. O jejím založení rozhodnou krajští zastupitelé.

Vznik centrály cestovního ruchu jako krajské příspěvkové organizace podle Berdychové umožní rychlejší rozhodování, stabilní financování i lepší kontrolu nad veřejnými prostředky.

„Stanovy původní Centrály cestovního ruchu Královéhradeckého kraje znemožňovaly flexibilně reagovat na nové podněty. Zapsaný spolek měl také nejisté financování, vypočítané na základě toho, kolik v kraji přenocovalo turistů v uplynulém roce. Kvůli tomu by tak v příštím roce hospodařil s příspěvkem na provoz o 3,5 milionu nižším než letos,“ uvedla Berdychová.

Hlavním úkolem Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu bude koordinace aktivit a úzká spolupráce se sedmi oblastními destinačními společnostmi, tvorba turistických produktů zasahujících do území více oblastních destinačních společností, čerpání dotací, provoz informačního centra a prezentace kraje.

„Území kraje plně pokrývá sedm oblastních destinačních společností, které mají dlouholetou historii a jsou známé a zavedené. Úkolem krajské příspěvkové organizace bude tyto aktivity a produkty propojovat, kombinovat a pomáhat s jejich propagací,“ řekla Berdychová.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button