HotelyMěsta & regiony ČRNovinky

Hotely ve Špindlu zaznamenaly vyšší zájem o letní pobyty

Hoteliéři v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn zaznamenali na jaře meziročně vyšší zájem o letní pobyty. Ubytovací zařízení lákají také na vysoký hygienický standard. ČTK to dnes řekl majitel ubytovacího portálu Martin Jandura. Ve Špindlerově Mlýně, ve kterém je okolo 10.000 lůžek, jsou zařízení všech kategorií.

foto: mestospindleruvmlyn.cz

Koronavirovou pandemií způsobený výpadek zahraničních cestovních kanceláří, které spolupracují s místními hotely, začaly vyplňovat také české cestovky. „Rezervace nejvíce poptávají jednotlivci, následují menší české cestovní kanceláře. Menší cestovky poptávají špindlerovské hoteliéry se zájmem o spolupráce ohledně ubytování. Některé cestovky, které se zaměřovaly na Itálii, Chorvatsko a další země, nyní obracejí zájem na české hory,” řekl ČTK Jandura.

Podle něj je nynější situace podobná jako před lety, když se zhoršila bezpečnostní situace v Egyptě.

„Ve Špindlu byly pak dvě letní sezóny po sobě velmi silné. Češi si začínají uvědomovat, že cesta do zahraničí nevede,” řekl ČTK Jandura.

Doporučuje lidem, kteří chtějí trávit dovolenou v horském středisku, aby nečekali a pobyty si včas zarezervovali. Podle něj většina hotelů a penzionů reaguje na současnou situaci i tím, že při zrušení rezervace vracejí peníze, případně nabízejí náhradní pobyty v daném hotelu.

V Krkonoších skončila zimní sezona kvůli nařízením vlády v souvislosti s koronavirem předčasně v polovině března, zavřely lyžařské areály, restaurace, hotely, penziony a atrakce. Živnostníci podnikající v cestovních ruchu odepsali kvůli tomu také tradičně úspěšný prodloužený velikonoční víkend. Propady tržeb hotelů, penzionů jsou podle Jandury ve Špindlerově Mlýně dramatické, vyšší zájem o letní sezonu může dopady zmírnit.

„Pokud vláda opatření včas uvolní, letošní letní sezona by mohla být pro nás zajímavá a trochu bychom se zahojili. Zatím to vypadá, že by mohla být srovnatelná s tou loňskou, ne-li lepší,” řekl Jandura.

Další s pobídek pro klienty je i to, že špindlerovské hotely jednají o certifikaci na záruku nadstandardních hygienických podmínek.

Newsroom TTG, ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button