HotelyZahraničíZprávy

Hotelům a penzionům na Slovensku klesl počet hostů o 94 procent

Hotelům, penzionům a dalším ubytovacím zařízením na Slovensku v lednu po zpřísnění karanténních omezení klesl počet hostů meziročně o 94,1 procenta. Jde o druhý nejhorší výsledek od propuknutí epidemie covidu-19, informoval slovenský statistický úřad.
Foto: Pixabay

Na začátku ledna turisté na Slovensku ještě mohli dokončit pobyty, na které nastoupili na konci loňského roku. V současnosti je provoz ubytovacích služeb povolen jenom pro účely karanténního či dlouhodobého ubytování, pracovní cesty hostů či v souvislosti s návštěvou zdravotnického zařízení nebo lázeňskými pobyty.

V prvním letošním měsíci se na Slovensku ubytovalo pouze 26 640 lidí. Ve stejném období loni, ještě před propuknutím koronavirové krize, měla ubytovací zařízení přes 448 000 hostů. Od začátku letošního roku zůstala na Slovensku zavřená i lyžařská střediska.

Horší výsledky měla ubytovací zařízení na Slovensku jen loni v dubnu, za první vlny covidu-19. Tehdy úřady rovněž zavedly přísná karanténní opatření.

Slovensko ve snaze omezit zavlečení nakažlivějších mutací koronaviru chystá povinnou karanténu pro cestující ze zahraničí ve státem určených hotelech a jiných ubytovacích zařízeních. Tento způsob karantény má pomoci cestovnímu ruchu, který patří k nejvíce zasaženým sektorům ekonomiky v souvislosti s covidem-19.

Newsroom TTG / ČTK

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button