ČínaDopravaNovinky
Trending

Hongkong rozdá 500 000 letenek zdarma

Přilákat do Hongkongu zahraniční turisty, obchodní cestující a investory: to je cílem právě zahájené kampaně „Hello Hong Kong“, jejíž součástí je i loterie o půl milionu letenek. Jak a kdy se přihlásit najdete  ZDE. Navíc od pondělí 6. února se ruší covidová omezení pro cesty mezi kontinentální Čínou a Hongkongem a Maccaem.

Hongkong nabízí i outdoorové zážitky. Foto: Hong Kong Tourist Board
Hongkong nabízí i outdoorové zážitky. Foto: Hong Kong Tourist Board

„Hongkong má pro turisty z celého světa připraveno 500,000 letenek zdarma“, uvedl John Lee, výkonný představitel zvláštního správní regionu ležícího na jižním pobřeží Číny, uvádí čínská agentura Xinhua i další světová média. Návštěvníci Hongkongu budou navíc moci využít různých speciálních nabídek, poukázek a dalších výhod, které jim mají zpříjemnit pobyt v Hongkongu. Kampaň sice byla oficiálně zahájena počátkem února, připravuje se však již dva roky.

Letenky se rozdělí mezi tři hlavní hongkongské letecké společnosti – hlavního přepravce Cathay Pacific, HK Espress a Hongkong Airlines. Půl milionu letenek bude stát město v přepočtu kolem 5,6 miliardy Kč.

Obchodně do Hongkongu

John Lee rovněž připomněl, že Hongkong uspořádá velkolepé akce a veletrhy na podporu sektoru MICE a dodal, že do světa během roku vycestují podnikatelé, firmy i oborová sdružení a seznámí své protějšky s možnostmi a výhodami Hongkongu. Zároveň pozval vlivné hosty, od podnikatelů přes politiky, zástupce médií a influencery, aby Hongkong navštívili a sami zažili zdejší přívětivou atmosféru a řadu novinek.

Jak získat letenku?

Zájemci, kteří chtějí navštívit Hongkong, se musejí registrovat, svou cestu ke štěstí najdete ZDE. Šťastní výherci letenek budou vybráni losováním. Registrace zájemců proběhne ve třech vlnách: od prvního března se do slosování mohou přihlásit lidé ze zemí jihovýchodní Asie, od 1. dubna občané kontinentální Číny a od 1. května lidé s pobytem ve zbytku světa, tedy včetně České republiky.

Šanci budou mít i místní – od 1. července se některé letenky rozdělí mezi samotné obyvatele Hongkongu jako kompenzace za dobu, kdy se kvůli pandemii nemohlo cestovat vůbec.

Hranice se uvolňují

Pro hongkongský cestovní ruch je velmi podstatné také to, že čínská vláda s platností od pondělí 6. února se ruší téměř všechna omezení cest, například kvóty a povinné testy, mezi Hongkongem (a Maccaem) a kontinentální Čínou, která byla zavedena v souvislosti s virem Covid-19. Většina návštěvníků do Hongkongu totiž přijíždí právě z kontinentální Číny.

Opatření v Hongkongu proti coronaviru byla přísná a restrikce se uvolňovaly pomalu. Veřejné akce začal Hongkong rušit už v lednu 2020, kdy se čínském Wu-chanu objevili první pacienti s příznaky nové nemoci podobné chřipce. Během pandemie bylo cestování z Hongkongu a do něj velmi obtížné a drahé. Povinná karanténa byla stanovena na 21 dnů a řadu lidi od cestování odradil i požadavek na vícenásobné PCR testy.

Lidé v karanténě bydleli v Hongkongu v místních hotelích a platili si je sami cestující. Ten, kdo byl po příjezdu na virus pozitivně testován, byl umístěn ve státním zařízení. Do města mohli pouze jeho obyvatelé.

Před pandemií do Hongkongu přijíždělo ročně něco kolem 55 milionu cestujících. Cestovní ruch se zde zotavuje velmi pomalu: v roce 2022 navštívilo Hongkong jen 604 564 návštěvníků a v roce 2021 to bylo dokonce méně než 100 tisíc.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button