FrancieZahraničíZprávy

Francie uvolní část omezení spojených s cestováním mimo EU

Francie uvolní některá omezení spojená s cestováním mimo Evropskou unii. Část lidí už nebude muset prokazovat „závažný důvod“ pro cestu, dalším se rozšíří seznam výjimek ze zákazu cestování.
Foto: Pixabay

Ministerstvo uvedlo, že cestující do Austrálie, Nového Zélandu, Jižní Koreje, Izraele, Japonska, Velké Británie a Singapuru již nebudou muset mít „závažný důvod“ pro podniknutí cesty. Uvolnění restrikcí se týká i cest z těchto destinací do Francie.

Francouzský ministr cestovního ruchu Jean-Baptiste Lemoyne řekl, že zmírnění cestovních omezení umožnilo zlepšení epidemické situace v uvedených státech. „Seznam zahrnuje i Velkou Británii, protože britská varianta koronaviru je už ve Francii široce rozšířená,“ uvedl na Twitteru.

Veškeré další restrikce, jako je povinný negativní test na covid-19 starý nejdéle 72 hodin, zůstávají v platnosti, uvedlo ministerstvo s tím, že příslušný dekret bude zveřejněn v pátek 12. března.

Lemoyne dále sdělil, že pro cestování do zbylých států mimo Evropskou unii se rozšíří výčet uznávaných důvodů pro cestování. Možnosti se rozšíří zejména lidem cestujícím kvůli práci, studiu či slučování rodin.

Francie zpřísnila restrikce pro cestování ze zemí mimo Evropskou unii 14. ledna. Cestování do zahraničí ministerstvo i po chystaném uvolnění nadále doporučuje omezit na minimum.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Back to top button