CestovkyDopravaNovinkyZahraničí

Fischer a Exim budou v létě létat přímým spojem z Prahy do Jordánska

Další destinace, kam se Češi v létě dostanou přímým letem. Dvě největší české cestovní kanceláře začnou od května létat charterovým letem do Jordánska. 

Foto: Pixabay

„Jordánsko je země, která v sobě dokonale spojuje bohatou historii, kulturu a krásnou přírodu s koupáním na nádherných plážích Rudého moře. Je to ideální destinace na poznávání, proto jsme ji zařadili do naší nabídky,“ říká Jan Bezděk, tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

První charterový let společnosti Smartwings odstartuje z pražského letiště Václava Havla v pondělí 1. května. Přímý spoj do přístavního města Aqaba trvá přibližně 4 hodiny, zpáteční 4,5 hodiny. Lety budou operovány letouny Boeing 737-800 každé pondělí až do 30. října. Z Prahy budou klienti odlétat ve 13 hodin, zpět z Aqaby v 19.25 hodin. 

Foto: Pixabay

„Vítáme, že dvě největší české cestovní kanceláře CK Fischer a CK Exim Tours rozšiřují nabídku destinací o další atraktivní novinku – Aqabu v Jordánsku, kam bude možné letět z Prahy přímým letem. Smartwings bude během letní sezony pro CK Fischer a CK Exim Tours provozovat lety ze 4 českých letišť do pěti desítek destinací,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Foto: Pixabay

Jordánsko má necelých 30 km pobřeží Rudého moře a hlavním sídlem je přístavní město Aqaba s přibližně 150 tisíci obyvateli. Město, které kdysi dobyl slavný Lawrence z Arábie, dává název i samotnému Akabskému zálivu a leží nedaleko hranic s Izraelem. Je vybavené vyspělou infrastrukturou, letištěm, obchodními domy i golfovými hřišti. Přibližně 20 km jižně od Aqaby se nachází záliv Tala Bay, který nabízí dlouhé písčité pláže, hotely, sportovní zařízení a rekreační přístav.

Foto: Pixabay

„Pro vstup do Jordánska je vyžadován cestovní pas platný alespoň 6 měsíců po plánovaném návratu a turistické vízum, které je ovšem poskytováno zdarma. Klienti pouze před odletem dodají základní údaje – datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, datum expirace. Turistická taxa se neplatí. Očkování ani testy na C-19 nejsou požadovány,“ říká Petr Kostka, tiskový mluvčí Exim Tours.

„Jsme rádi, že cestující budou moci využít služeb těchto dvou cestovních kanceláří i dopravce Smartwings. Jordánsko skýtá novou možnost, jak podpořit výjezdový cestovní ruch,“ říká Klára Divíšková, tisková mluvčí Letiště Praha.

Klienti mají v Jordánsku na výběr ze všech kategorií hotelů včetně 5hvězdičkových resortů přímo na pláži. Cena týdenního pobytu v 5* hotelu Grand Tala Bay začíná na 20 990 Kč za dospělou včetně all inclusive stravy.

Foto: Pixabay

Mezi turisticky nejnavštěvovanější místa Jordánska patří:

  • skalní město Petra
  • přírodní/pouštní rezervace Wadi Rum
  • Mrtvé moře – bezodtoké slané jezero
  • město Jerash – jedno z nejzachovalejších měst Římské říše přezdívané Pompeje Východu
  • posvátná hora Nebo
  • hlavní město Ammán

Klienti, kteří dávají přednost poznávacím zájezdům, mohou vybírat mezi dvěma poznávacími okruhy. Během kratšího týdenního okruhu navštíví všechna nejzajímavější místa Jordánska. Delší dvoutýdenní pobyt je rozšířený ještě například o návštěvu Betléma, Jeruzaléma a mnoho dalšího v sousedním Izraeli.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button