NovinkyPředpisy & regulaceZahraničí

Filipíny se po téměř dvou letech otevřely pro očkované turisty

Filipíny po téměř dvou letech znovu otevřely hranice pro návštěvníky ze zahraničí. Povolení ke vstupu platí pro občany více než 150 zemí, kteří nemusejí mít pro krátkodobý pobyt na Filipínách víza.
Foto: Pixabay

Týká se i občanů České republiky. Podmínkou je očkování proti nemoci covid-19 a negativní test na koronavirus. Karanténa není vyžadována, informovala agentura AP.

Filipínská vláda chce tímto krokem podpořit turistický sektor trpící protipandemickými opatřeními. Souostroví s více než 7000 ostrovy přitahuje turisty písečnými plážemi a bohatým mořským životem.

Filipíny uzavřely své hranice v březnu 2020 v době začínající pandemie. Znovuotevření země bylo plánováno na prosinec 2021, zmařily ho ale obavy z šíření vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. “Zahajujeme novou etapu na cestě k obnově,” prohlásila ministryně turistického ruchu Berna Romulová-Puyatová.

Uzávěra, kterou Filipíny nařídily pro své obyvatele, patřila k nejdelším na světě a přísně ji vynucovala policie. Pandemie v zemi vyvolala nejhorší recesi od 40. let minulého století a vyhnala nezaměstnanost do rekordní výše. V turistickém sektoru a v turistických lokalitách ztratil během prvního roku pandemie práci více než milion Filipínců. Turistická letoviska se proměnila v města duchů.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button