AkceGastroKam jet?Města & regiony ČRNovinkyPraha

Festival znojemských vín v srdci Prahy

Pokud by si obyvatelé či návštěvníci našeho hlavního města chtěli uprostřed týdne zaskočit na Moravu, v polovině června se jim naskytne skvělá příležitost. Návštěvu jižní Moravy jim zprostředkuje Festival vína VOC Znojmo, který proběhne 16. 6. 2022 ve Ville Grébovka a přilehlých Havlíčkových sadech.

Foto: VOC Znojmo

Vína VOC Znojmo ročníku 2021 oslavila svou premiéru na znojemském festivalu 7. 5. 2022, na který se sjeli příznivci vína z různých koutů republiky, a nyní se vinaři již pilně připravují na festival v Praze. Takřka 80 vzorků vín, zejména typických znojemských odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené či jejich cuvée, představí návštěvníkům nejen nově certifikovaná vína, ale také ročníky starší až do roku 2015.

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 od 13.00 do 22.00 hodin se tak Villa Grébovka a Havlíčkovy sady promění v nefalšovanou Moravu. „Letošní Festival vína ve Znojmě, který zaznamenal rekordní návštěvnost, i loňský ročník pražského festivalu jsou důkazem, že vína VOC Znojmo jsou vyhledávaná v celé republice a samozřejmě i v Praze,“ konstatuje předseda VOC Znojmo František Koudela. „A právě díky festivalu mohou znojemští vinaři osobně prezentovat svá vína a seznamovat s nimi návštěvníky.“

Druhý ročník Festivalu vína VOC Znojmo v Praze nabídne vína 19 členských vinařství. Novinkou budou řízené degustace v průběhu dne v sále Villy Grébovka, doplněné o vína dalších odrůd z produkce jednotlivých vinařství. Z důvodu omezené kapacity řízených degustací doporučujeme rezervaci, bližší informace najdete na vocznojmo.cz, fb, popř. budou na vyžádání na voc@vocznojmo.cz zaslány e-mailem.

Moravskou atmosféru doladí Cimbálová muzika Antonína Stehlíka ze Znojma. Občerstvení bude zajištěno. Ochutnávky budou probíhat formou dobíjecích čipů, přičemž bude možná platba kartou. Pro degustující návštěvníky jsou připraveny kvalitní sklenky.

Festival proběhne za podpory Vinařského fondu ČR.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button