AkceKam jet?Města & regiony ČRNovinky

Festival vína VOC Znojmo mění termín

13. ročník Festivalu vína VOC Znojmo se přesouvá na 4. září 2021. Termín 8. května a s ním spojený svátek vína VOC Znojmo se blíží, už tedy není možné nadále vyčkávat. Proto byl pro letošní rok stanoven nový termín na počátku září.

Foto: VOC Znojmo

„Nově zatříděná vína VOC Znojmo nyní zakoupíte buď ve Vlkově věži, nebo v e-shopu www.vinohtrh.cz, případně na e-shopech jednotlivých vinařů. Všechna pohromadě pak samozřejmě ochutnáte na festivalu v termínu 4. září. Do té doby se navíc nabídka rozšíří o vína ze srpnového zatřídění a hodnocení. Nabídka vín VOC Znojmo ročníku 2020 bude široká a chybět nebudou ani vína předešlých ročníků,“ přibližuje předseda VOC Znojmo František Koudela.  

„Místo konání, program a gastronomickou nabídku zveřejníme s blížícím se 4. zářím. Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. O bližších podrobnostech budeme včas informovat. Doporučujeme sledovat web www.vocznojmo.cz, Facebook a Instagram VOC Znojmo,“ dodává František Koudela.  

Festival se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a za podpory Vinařského fondu ČR, města Znojma, Svazu vinařů ČR a Jihomoravského kraje.

VOC Znojmo, založené v roce 2009, je prvním apelačním systémem v České republice, a představuje tak revoluční krok, který klade velký důraz na terroir, tedy označování vín podle místa původu. Vína VOC Znojmo sjednocuje mimořádná aromatičnost vín, způsobená střídáním studených nocí a teplých dnů v době zrání hroznů, což má velký vliv právě na tvorbu aromatických látek. Díky těmto podmínkám jsou vína z okolí Znojma velmi výrazná a dobře rozpoznatelná.

Značka VOC garantuje chuťově plná a aromatická vína z ověřených oblastí Znojemska. Zkratka VOC znamená „vína originální certifikace“. Do systému VOC Znojmo jsou zařazeny tři pro Znojemsko nejtypičtější odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Do spolku VOC Znojmo patří v současné době dvacet vinařství.

Newsroom TTG

 

 

 

 

 

 

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button