Kam jet?Města & regiony ČRNovinky

Festival vína VOC Znojmo letos na sklonku léta

Ani v letos Znojmo nepřijde o populární Festival vína VOC Znojmo, jehož 12. ročník byl přesunut z již tradičního květnového termínu na 5. září. Nově certifikovaná vína VOC Znojmo si návštěvníci budou moci vychutnat od 10.00 do 21.00 hod. na třech nových scénách, kde na ně vedle vína čeká mnoho kulturních a gastronomických zážitků.

Foto: Pixabay

Letos se organizátoři rozhodli opustit rušné ulice a náměstí města. Na Káře, u rotundy sv. Kateřiny a na nádvoří znojemského hradu tak mohou návštěvníci se sklenkou v ruce obdivovat starobylé znojemské památky nebo se zahledět do okolní přírodní krajiny. „Věříme, že nové prostředí bude pro účastníky atraktivní a poskytne jim více prostoru,“ říká předseda VOC Znojmo František Koudela.

Příznivce vína jistě potěší fakt, že od srpnového zatřiďování se VOC Znojmo rozrostlo o 17 nových vín s označením vína originální certifikace. Vína VOC Znojmo ze srpnové komise navíc nově ponesou na láhvích značku Chráněné označení původu, která je pro spotřebitele garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti. Vedle nově zatříděných vín ze srpnové komise budou v nabídce vína z komise dubnové, navíc se hosté festivalu mohou těšit i na starší ročníky. Celkem tak bude možno ochutnat více než 90 vín, a to včetně Královské řady, jejíž vína jsou z důvodu své výjimečnosti k dostání jen u samotných vinařů.

Foto: Pixabay

Na své si přijdou posluchači různých hudebních žánrů. Folklor, který k vínu neodmyslitelně patří, si užijí v podání cimbálové muziky Neoveská, nestárnoucího Jožky Šmukaře či místní cimbálové muziky Antonína Stehlíka. Jazzové tóny zazní na vystoupení Michala Žáčka & Maria Šeparoviče a Jazzy Talking Tria. Hudebníci se budou střídat na všech třech scénách, aby korzující návštěvníci nezůstali ochuzeni o žádné z představení. Na ulici Hradní se zájemci budou moci zapojit do akce Vinaři jdou na dřeň. Jedná se o prezentaci šperkařek z celé republiky a dražbu cínovaných šperků či cínem zdobených skleniček s vinařskou tematikou na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně. Na místě bude možno zapsat se do registru dárců. Během festivalu lze navštívit Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na ulici Kollárova ve Znojmě. Organizátoři nezapomínají ani na rodiny s dětmi, pro které je připraven dětský koutek s dozorem.

Vstup na festival je zdarma. Degustace jsou placené s využitím systému dobíjecích čipů na náramcích. Více informací k Festivalu vína VOC Znojmo naleznete na stránkách www.vocznojmo.cz nebo na sociálních sítích. Festival vína VOC Znojmo se bude konat v režimu dle aktuálních vládních nařízení. Pokud se opatření vlády budou i nadále ubírat našlápnutým směrem, budou počty návštěvníků na jednotlivých scénách regulovány.

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button