CestovkyNovinkyŠpanělskoZahraničí

Extremadura – Příležitost pro cestovní kanceláře, které hledají nový produkt ve Španělsku

Zveme všechny cestovní kanceláře, které se specializují na ornitologické zájezdy anebo hledají nový produkt a nové oblasti pro aktivní turistiku, k bezplatné účasti na virtuálním veletrhu zaměřeném na ornitologii ve španělské oblasti Extremadura a na tento nádherný region jako takový.

Foto: Pixabay

Národní park Monfragüe je jednou z nejvýznamnějších oblastí pozorování ptactva, kromě toho je španělský region Extremadura vyhlášeným krajem hnízdišť čápů a region má čápa dokonce i ve znaku. Úžasná gastronomie, města UNESCO jako Cáceres nebo Mérida,  panenská příroda, kterou protéká majestátní řeka Tajo… to je Extremadura.

V následující pozvánce jsou veškeré potřebné informace.

 
Dear collaborator,

FIO, the Extremadura Birdwatching Fair, has decided to celebrate its 16th edition virtually and we would like to invite you to participate at FIO B2B, a new way to get to know a little bit more about Extremadura region and other regions in Spain through virtual meetings with specialized birding and nature companies.

Where? https://fioextremadura.es/b2b-bussiness-meeting/

When? February 24 – 26 from 9 a.m. until 21 p.m. (CET).

Deadline for registration: 19 February.

How to participate: Fill in the following form .
 

We help you:
E- mail: b2b@fioextremadura.es
Phones: + 34 645 986 192 – +34 924 33 21 87

More info about FIO:

The Extremadura Birdwatching Fair (FIO) will celebrate their 16th anniversary in 2021. Don’t miss this meeting point for professionals and nature enthusiasts in a special edition from February 26th to 28th.
We have organized a wide programme that includes seminars and conferences given by national and international experts. Tourism, photography, art and nature, virtual routes through Monfragüe National Park… The catalogue of activities may be enjoyed by all audiences and you can check it here:     https://fioextremadura.es/.          

Španělská centrála pro cestovní ruch

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button