DopravaEurowingsKam jet?NovinkyZahraničí

Eurowings: Váháte, kam se vydat na prodloužený víkend? Zkuste Oslo

Oslo je perfektní destinací na prodloužený víkend, popřípadě jako počáteční či cílová destinace při delším výletě, jehož účelem je prozkoumávání přírodních krás této severské země. Rezervujte si letenky zde.

Foto: www.visitnorway.com

Stejně jako každá metropole nabízí širokou paletu možností, z níž by si měl být schopen vybrat snad každý. Toto kompaktní, kulturní a zábavné město, obklopené horami a mořem, je jediným evropským hlavním městem, kde se můžete vydat na túru, sednout do kajaku, jít si zalyžovat nebo si zaplachtit na vodě, aniž byste vlastně museli z města odjet.

Foto: www.visitnorway.com

Pro ty, kteří holdují klasickým památkám a procházení města, se v Oslu najde více než dost zajímavých míst, od architektonicky unikátní budovy Opery či sochařského parku Vigelandsparken přes promenádu Aker Brygge, která je v krásném počasí vysoce frekventovaná a vyhledávaná jak turisty, tak i místními, po klasické památky, jako je královský zámek, katedrála či budova parlamentu. Oslo také nabízí nespočet muzeí a galerií, například Národní muzeum, Nobelovo muzeum, Munchovo muzeum, muzeum Astrup Fearnley či klasické trio muzeí na poloostrově Bygdøy – Vikingské muzeum, muzeum Kon-Tiki a muzeum Fram.

Foto: www.visitnorway.com

Máte-li času nazbyt, je možné v přístavu před Nobelovým muzeem naskočit na loď a vyrazit na ostrovy. Velmi frekventovaným místem pro návštěvníky je například ostrov Hovedøya se spoustou pláží a skvělým prostorem na barbecue či zde také najdete příjemnou kavárnu s tradičními zákusky, od mrkvového dortu až po skořicovou rolku.

Foto: www.visitnorway.com

Sportovní nadšenci jistě ocení možnost vyžití v přírodě jak v rámci Osla, tak i v jeho bezprostřední blízkosti. Velmi příjemným místem je jezero Sognsvann, kolem něhož je možné chodit běhat a procházet se, v létě v něm plavat a v zimě na něm bruslit a v neposlední řadě ho také využívat jako perfektní lokalitu pro barbecue. Dojedete-li pak na Voksenkollen, ocitnete se v lesích, v nichž můžete v závislosti na roční době podniknout jak běžkařské, tak i turistické výlety.

Další možností je pak Oslo Winter Park, který se nachází jen 30 minut za městem a nabízí kompletní zimní lyžařské vybavení. Pro příznivce adrenalinových sportů je zde pak možnost vyzkoušet si adrenalinovou jízdu na zipline na známém skokanském můstku Holmenkollen. A chcete-li nakupovat designové kousky od severských návrhářů, zavítejte  do čtvrti Frogner, různá vetešnictví objevíte ve čtvrti Grünerløkka.

Foto: www.visitnorway.com

Více o letech z Prahy nejenom do Osla s Eurowings najdete na www.eurowings.com.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button