DopravaNovinkyZahraničí

Emirates zahájí denní lety A380 do Istanbulu

Letecká společnost Emirates zahájí od 1. října denní lety ikonickým letadlem A380 do Istanbulu, bude se jednat o vůbec první komerční linku do/z Turecka, na které bude nasazen tento dvoupatrový airbus.

Foto: Emirates

Letoun A380 společnosti Emirates nabídne v konfiguraci třech tříd celkem 517 míst k sezení – 14 kabinek Private Suite ve First Class, 76 plně polohovatelných sedadel v Business Class a 427 prostorných míst v Economy Class. Navýší se tak denní kapacita o 150 míst oproti současné konfiguraci Boeingu 777-300ER.

Pasažéři cestující ve First Class mohou využít sprchové lázně a navštívit palubní salonek s barem v horním patře. Všichni cestující mají k dispozici bezplatné Wi-Fi a mohou si užít hodiny zábavy v oceňovaném systému ice, který v současné chvíli disponuje více než 4500 kanály. Emirates nabízí vůbec největší palubní obrazovky pro cestující zakomponované v každém opěradle.

„Jsme nadšeni, že můžeme představit naši vlajkovou loď cestujícím z Istanbulu. Emirates létá do Turecka již 34 let, během této doby jsme přepravili šest milionů zákazníků na více než 23 000 letech. Nasazení A380 je pro nás dalším významný milníkem a my děkujeme všem partnerům a zúčastněným stranám za jejich podporu a pomoc,“ řekl Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates.

Majid Khan, viceprezident pro letecký rozvoj letiště iGA Istanbul, k tomu uvedl: „Je nám ctí, že světový provozovatel A380 nasadí na linku Dubaj – Istanbul svou vlajkovou loď, bude se jednat o vůbec první A380 nejen na istanbulském, ale i tureckém letišti. Navýšení kapacity podpoří cestovní ruch mezi našimi národy, díky rozsáhlé globální síti Emirates přivítáme více návštěvníků. Těšíme se na další rozvoj našich dobrých vztahů a vítáme Emirates A380 na istanbulském letišti.“

Airbus A380 je největší provozovaný komerční letoun na světě. Díky prostorným a tichým kabinkám je u cestujících velmi oblíbený. Společnost Emirates je největším provozovatelem letadel A380, v současné době jich má ve své flotile celkem 118.

Emirates postupně obnovuje svou globální síť včetně spoje z Dubaje do Istanbulu, kam nyní nabízí 17 letů týdně s celkovou týdenní kapacitou 7000 míst na každém směru.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button