DopravaNovinkyZahraničí

Emirates představuje nové livreje s motivem dubajského Muzea budoucnosti

Letecká společnost Emirates představila nové livreje na letounu A380. Tyto livreje odkazují k nejnovějšímu architektonickému dubajskému počinu, Muzeu budoucnosti, které je zasvěceno průkopnickým konceptům a nápadům.

Foto: Emirates

 

První letadlo Emirates A380 (A6-EVK) s livrejí kopírující tvar Muzea budoucnosti odletělo 5. května do Los Angeles, dalších 9 letadel A380 bude touto livrejí ozdobeno během nadcházejících týdnů v Aircraft Appearance Center ve specializovaném centru Emirates Engineering. Letouny budou nasazeny na linky do Evropy a na další dva klíčové trhy v arabském regionu.

Tato nová iniciativa Emirates odráží odhodlání společnosti podporovat vizi Dubaje jako města budoucnosti, centra inovací a testovacího prostředí pro nově vznikající technologie. Toto odhodlání je výsledkem padesáti let trvající práce na vývoji a inovačním pokroku v SAE.

Sedmipodlažní Muzeum budoucnosti ve tvaru torusu, které je některými také považováno za nejkrásnější budovu světa, se stalo jedním z architektonických divů Dubaje. Cílem muzea je, aby byli lidé ze všech koutů světa schopni přemýšlet nad možnostmi, které budoucnost nabízí. Součástí muzea jsou i fascinující futuristické instalace. Uprostřed prstence budovy je prázdné místo, které symbolizuje dosud neznámé a neobjevené znalosti o světě.

Muzeum slouží také jako inkubátor pro vědce a další výzkumníky, kde mohou představit své odvážné nápady a vize budoucnosti, zejména v oblastech udržitelnosti, zkoumání vesmíru, zdraví a dalších oblastech globálního významu. Stejně tak slouží muzeum jako platforma pro testování a ukázku nejnovějších objevů, startupových prototypů a produktů zavedených technologických subjektů.

Obraz muzea ve tvaru prstence s arabskou kaligrafií na obou stranách letadla společně s nápisem „Cesta do budoucnosti“, který na A380 pokrývá celkem 336 m2, a nechybějí zde ani citáty od Jeho Výsosti šejka Mohammeda bin Rašída AI Maktúma. Emirates touto livrejí označí celkem 10 letadel A380, která budou v nadcházejícím roce létat do téměř 30 destinací po celém světě.  

Newsroom TTG

 

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button