ČínaNovinkyZahraničí

Ekologická obnova přináší zpět bujné pastviny ve Vnitřním Mongolsku v severní Číně

Pláně Čch‘-le-čchuan (Chilechuan Grassland), které se nacházejí v Hohhotu v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko, ukázaly, že se místní ekologické snahy o obnovu mimořádně vyplatily.

Ještě před deseti lety byly pastviny, které nyní pokrývá více než 60 druhů trav, pronásledovány odlesňováním a nadměrným využíváním.

V zájmu ochrany ekologického prostředí zavedly místní samosprávy řadu politik a opatření a vynaložily maximální úsilí na obnovu životního prostředí, včetně uzavření více než 100 těžařských společností v roce 2016 a přizvání odborníků, aby provedli ekologickou obnovu.

„Pomocí nových technologií k využití nejlepších zdrojů semen na pastvinách, Mengcao Grassland Ecology Research Institute proměnil Čch‘-le-čchuan v genetickou banku travních rostlin,“ řekl Wang Zhaoming, prezident institutu.

Místní obyvatelé také použili vědecké přístupy v zemědělství a chovu zvířat s cílem chránit mokřady a pastviny v oblasti.

Díky obnově se travní porost stal vhodným biotopem pro ptactvo a rekreační oblastí pro obyvatele. Výsledkem je, že Hohhot získal několik cen v oblasti ekologického rozvoje.

Město v letošním roce plánuje vybudovat 500 malých parků, které přinesou ekologické výhody místním obyvatelům v rámci snahy o integraci zeleného rozvoje do své filozofie sociálního rozvoje.

Kromě ekologických výhod přinesla obnova do Hohhotu také nový ekologický průmysl.

Město vybudovalo poblíž pastvin centrum semenářského průmyslu, které se rozkládá na ploše 8000 kilometrů čtverečních a shromažďuje 48 000 zdrojů semen, 120 000 druhů a 1,4 milionu vzorků půdy.

„Semena mohou vytvořit trávník, ale ne travní porost,“ řekl Wang Zhaoming a dodal, že institut zavedl platformu digitálního managementu a režim řízené výsadby, aby nabídl technickou podporu pro ochranu pastvin v oblasti.

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button