Novinky

Eiffelova věž se po třech měsících otevřela pro návštěvníky

 

Eiffelova věž dnes přivítala první návštěvníky po třech měsících od svého uzavření v důsledku protikoronavirových opatření. Podle agentury Reuters šlo o nejdelší uzávěru světoznámé turistické atrakce od druhé světové války.

Ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Otevření doprovázejí přísná hygienická opatření. Až do začátku července se návštěvníci dostanou na 324 metrů vysokou věž pouze po schodech, protože výtahy zůstanou mimo provoz kvůli nutnosti dodržovat společenský odstup. Od druhého patra výš bude navíc věž nadále uzavřena.

„Abychom zajistili, že se návštěvníci nepotkají na schodišti s těmi, kdo půjdou opačným směrem, se nahoru bude chodit východním pilířem, zatímco dolů pilířem západním,“ řekl stanici France 24 jeden ze správců objektu. Omezen bude také celkový počet návštěvníků.

Nejznámější pařížská pamětihodnost byla dokončena v roce 1889 a obvykle ji každoročně navštíví na sedm milionu lidí, z nichž tři čtvrtiny bývají cizinci. Správci vyjádřili naději, že ke zcela normálnímu provozu se Eiffelova věž vrátí koncem léta.

Newsroom/ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button