DopravaZprávy

EgyptAir: Za jakých podmínek do Egypta

Od 1. září musejí všichni cestující včetně Egypťanů, kteří směřují do Egypta, předložit negativní certifikát o testu PCR pro (COVID-19), test musí být proveden před plánovaným časem letu, maximálně 72 hodin před příjezdem na kterékoli z egyptských letišť.

Foto: EgyptAir

Zahraniční cestující, kteří letí přímo do destinací Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady a Marsa Alam, si mohou nechat udělat test při příletu za poplatek ve výši 30 USD. Tranzitní cestující, kteří mají nárok na ubytování v hotelu a do svého dalšího letu nezůstanou na letišti v Káhiře, musejí mít negativní PCR test, i když jejich cílová země nevyžaduje negativní PCR test, aby mohli být ubytováni v hotelu. Po tranzitních cestujících, kteří nemají nárok na ubytování v hotelu a zůstanou na letišti v Káhiře až do dalšího letu, Egypt negativní test PCR pro COVID-19 nevyžaduje. Všichni cestující přicházející z afrických zemí musejí obdržet schválený očkovací list proti žluté zimnici. Z testu PCR jsou vyňaty všechny děti „všech národností“ mladší 6 let.

Odeslaný certifikát PCR bude přijat, pokud splňuje tyto požadavky:

1) Zahrnuje hodinu a datum odebrání vzorku, což je datum, ke kterému bude započítáno 72 hodin.

2) Vydáno akreditovanou laboratoří a opatřeno razítkem laboratoře a neobsahuje škrábání, zrušení nebo přidání.

3) S uvedením typu vzorku odebraného pro stěr.

4) S označením, že typ testu je (RT-PCR).

5) Certifikát je přijímán v arabském nebo anglickém jazyce.

Kvůli dynamické změně pravidel každý den, prosím, zkontrolujte nejnovější aktualizaci na našich webových stránkách nebo v pokynech ministerstva zahraničí. Pro další informace z EgyptAiru a nové aktualizace můžete kdykoli navštívit na www.egyptair.com.

 

Newsroom TTG/EgyptAir Praha

Související články

Napsat komentář

Back to top button