NovinkyZahraničí

#Dubai vládne TikToku

Dubaj se umístila na prvním místě žebříčku TikTok Travel Index 2022, a stala se tak podle statistik z aplikace ke sdílení videí nejpopulárnější turistickou destinací na světě. Podle studie, která zkoumala hashtagy zveřejněné v aplikaci TikTok, je Dubaj na prvním místě, na druhém pak New York City a na třetím Londýn.

Průzkum nazvaný TikTok Travel Index 2022 uskutečnila společnost Bounce a z výsledků vyplývá, že příspěvky s hashtagem #Dubai dosáhly v aplikaci pro sdílení krátkých videí celkem 81,8 miliardy zobrazení. New York měl 59,5 miliardy zobrazení a Londýn 36,8 miliardy.

Dubaj v únoru tohoto roku byla oceněna i cestovatelským portálem TripAdvisor pro nejlepší globální destinaci díky inovativní strategii města. „Ultramoderní město se pyšní architektonickými počiny světové úrovně, jako je například nejvyšší budova světa Burdž Chalífa nebo nedávno otevřené Muzeum budoucnosti,“ uvádí studie.

Studie analyzovala počet zobrazení 140 různých měst v aplikaci TikTok. Tento výběr byl následně zúžen na 50 nejpopulárnějších destinací. V první desítce se dále umístily Istanbul na čtvrtém a Paříž na pátém místě. Šestá, sedmá a osmá příčka patří americkým městům Miami, Los Angeles a Chicago (v tomto pořadí). Jako devátá nejpopulárnější turistická destinace se v aplikaci TikTok umístilo kanadské Toronto a desáté místo obsadil španělský Madrid.

První desítka žebříčku TikTok Travel Index 2022:

Dubaj, SAE – 81,8 mld. zobrazení

New York City, USA – 59,5 mld. zobrazení

Londýn, Velká Británie – 36,8 mld. zobrazení

Istanbul, Turecko – 34 mld. zobrazení

Paříž, Francie – 33 mld. zobrazení

Miami, USA – 24,6 mld. zobrazení

Los Angeles, USA – 20,8 mld. zobrazení

Chicago, USA – 17,9 mld. zobrazení

Toronto, Kanada – 17,1 mld. zobrazení

Madrid, Španělsko – 16 mld. zobrazení

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button