CestovkyKam jet?NovinkyZahraničí

Do Tuniska od ledna do srpna přijelo víc Čechů než v roce 2019

Do Tuniska od ledna do srpna 2022 podle tamního národního úřadu pro cestovní ruch přijelo 86 760 Čechů, zhruba o sedm procent více než v předpandemickém roce 2019.

Foto: Pixabay

Po turistech z Francie a Německa byli čeští cestovatelé nejpočetnější zahraniční skupinou z Evropy. Vyplývá to z dat Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch.

Tunisko je oblíbenou destinací českých turistů, v uplynulých dvou letech ale cesty komplikovala opatření kvůli pandemii koronaviru. Za prvních osm měsíců roku 2020 do severoafrického státu zavítalo přibližně 4700 Čechů. Loni, kdy Česká republika zemi začátkem července zařadila na seznam extrémně rizikových a Čechům do ní cesty zhruba do konce srpna zakazovala, se tam dostalo asi 7300 českých návštěvníků.

„Letos se Tunisko prodává velmi dobře, jsme na tom srovnatelně, v některých případech i nepatrně lépe oproti roku 2019,“ uvedla za Tuniský národní úřad pro cestovní ruch Kateřina Dušková. Dodala, že ze zahraničních cestovatelů letos kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu chybějí Rusové, kteří dříve patřili mezi nejsilnější klientelu. V roce 2019 jich od ledna do srpna přijelo asi 457 700, letos za stejné období přibližně 3900. „Začali létat až 16. srpna, ale jedná se pouze o pět letadel týdně,“ řekla.

Mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Ilona Topolová ČTK sdělila, že o Tunisko byl v hlavní sezoně, stejně jako o další destinace, enormní zájem. Nově přidané kapacity byly podle ní obratem vyprodané, což byl hlavní důvod, proč nebyly prakticky k dispozici zájezdy na poslední chvíli, tzv. last minute. „Zájem o dovolené je i nyní, kdy vrchol hlavní sezony opadl, tedy na podzimní termíny jsme již mohli opět zařadit nabídku last minute, a dokonce i super last minute,“ uvedla Topolová.

Vysokou poptávku o Tunisko potvrdily i CK Exim tours a Fischer. „Po dvou covidových sezonách se klienti rychle vrátili, protože Tunisko má jako blízká exotická země klientelu, která do něj ráda jezdí opakovaně,“ řekl za CK Jan Bezděk. Obě CK tak podle něj plánují minimálně do konce listopadu do Tuniska dva lety týdně, a to na pevninu i ostrov Djerba.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button