Knihy a médiaNovinky

Czech That Film koronavir nespálí

Filmový festival “Czech That Film” začal v pondělí 27. 4. 2020 – navzdory koronavirové pandemii. Letošní devátý ročník probíhá ve znamení zásadní proměny. Všechny filmy budou pro americké publikum postupně k vidění výhradně prostřednictvím internetu, a to v rámci několika následujících týdnů. Původní dvacítka měst Spojených států amerických a Kanady, ve kterých se měl festival konat, se nyní „díky“ koronaviru značně rozšíří, a výběr šesti českých filmů tak zhlédnou diváci v celé Americe. Přehlídku organizují Česká centra a Ministerstvo zahraničních věcí České republiky ve spolupráci se svými zahraničními zastoupeními a partnery.

Ve spolupráci s VOD (Video on Demand) platformou Dafilms se na stránkách festivalu (www.czechthatfilm.com) každý týden objeví 1 film z výběru, který si bude možné po zaplacení poplatku přehrát. Prvním promítaným snímkem se stal snímek Staříci (Old-Timers), který je doplněn krátkým rozhovorem s režiséry Martinem Duškem a Ondřejem Provazníkem. V dalším dramaturgickém plánu figurují tituly Karel, já a ty (rež. Bohdan Karásek), Klec (rež. Jiří Strach), Na střeše (rež. Jiří Mádl), Přes prsty (rež. Petr Kolečko) a Hra (rež. Alejandro Fernández Almendras).

Ondřej Černý, generální ředitel Českých center: „Festival Czech That Film je vlajkovou lodí našich prezentačních aktivit ve filmové oblasti pro severoamerické publikum. Každoročně probíhal ve více než dvaceti městech USA a Kanady. Letos jsme se však museli přizpůsobit aktuální situaci a přinést český film on-line za divákem – domů. Pevně věřím, že se nám díky posunu do výhradně internetového prostředí podaří oslovit nové zájemce o film po celé Americe. Třeba i těch, kteří by promítání v klasickém kině nenavštívili.“

Diana Tabakov, výkonná ředitelka Dafilms: „Bedlivě sledujeme situaci v Americe, a i když víme, že online svět nikdy plně nenahradí diváckou zkušenost z fyzického kina, jsme rádi, že společně s Českými centry jsme našli cestu, jak zůstat i v této napjaté době v kontaktu s kulturou. Globální VOD portál Dafilms se sídlem v Praze má za 15 let fungování své diváky v mnoha amerických metropolích.“

Informace o konání této české filmové události se šíří především prostřednictvím sociálních sítích festivalu Czech That Film (Facebook a Instagram), Českého centra New York, zastupitelských úřadů ČR ve Washingtonu a v Ottawě a generálních konzulátů ČR v Los Angeles, Chicagu a Torontu a dalších místních partnerů. Festival je svým rozsahem mimořádnou událostí. Díky Czech That Film se americkému publiku nabízí možnost seznámit se s výběrem aktuálních snímků české kinematografie.

V průběhu uplynulých let navštívilo každoročně festival 6000 lidí, a to v rámci všech přehlídkových míst. 

Program přehlídky/ termíny uvedení jednotlivých snímků:

  • Staříci (27. 4. – 3. 5.)
  • Karel, já a ty (4.–10. 5.)
  • Klec (11.–17. 5.)
  • Na střeše (18.–24. 5.)
  • Přes prsty (25.–31. 5.)
  • Hra (1.–7. 6. )

Více informací: www.czechthatfilm.cz

Sociální sítě festivalu:

Facebook – Czech That Film

Instagram – @czechthatfilm

 

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button