DopravaKam jet?Města & regiony ČRNovinky

Cyklobusy znovu vyjedou do Beskyd a Hostýnských a Vsetínských vrchů

V sobotu 29. dubna vyjedou poprvé v letošní sezoně cyklobusy do Beskyd, Javorníků, Hostýnských a Vsetínských vrchů. Dvě linky vypravované Zlínským krajem budou v provozu do začátku října. Zájemce opět dovezou k hřebenovým partiím pohoří v regionu. V červnu přibude i nová linka, která propojí Zlín se Vsetínem, sdělil manažer marketingu společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) Jan Malý.
Ilustrační foto: MSK

Do turisticky atraktivních lokalit regionu jezdily cyklobusy už v letech 2021 a 2022. “Dvě základní trasy cyklobusů budou fungovat podobně jako v loňském roce. Jde jednak o cyklobus Zlín – Troják – Tesák – Bystřice pod Hostýnem, jednak o linku Vsetín – Velké Karlovice – Pustevny. Obě budou jezdit o víkendech a volných dnech od 29. dubna až do 1. října,” uvedl jednatel společnosti KOVED Martin Štětkář.

O letních prázdninách budou cyklobusy jezdit i v pracovních dnech. Ze Zlína přes Hostýnské vrchy do Bystřice pod Hostýnem pojede cyklobus stejnou trasou jako o víkendech. Cyklobus ze Vsetína pojede ve všední dny přes Velké Karlovice na Bumbálku a následně přes Velké Karlovice a Hutisko-Solanec do Rožnova pod Radhoštěm, odkud se odpoledne přes Dušnou vrátí do Vsetína.

“Jako novinku jsme na tuto sezonu připravili cyklobusové spojení Zlín – Vsetín, které bude fungovat o víkendech od 11. června do 1. října. Zájemci ze Zlínska se díky němu dostanou ráno na Valašsko,” uvedl Štětkář.

Na Valašsko budou v sezoně jezdit i cyklobusy z jiných krajů. Například z Moravskoslezského kraje lze využít cyklobus na trase z Nového Jičína přes Příbor, Kopřivnici a Rožnov pod Radhoštěm na Pustevny a Bumbálku. Z Olomouckého kraje by měl jezdit cyklobus na trase z Přerova přes Valašské Meziříčí na Bumbálku.

Podrobné informace včetně jízdních řádů budou po celou sezonu k dispozici na webových stránkách Integrované dopravy Zlínského kraje.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button