Partnerská sekcePředpisy & regulaceZprávy

ČUCR: Vyzýváme vládu: Nenechte cestovní ruch padnout!

Česká vláda nadále likviduje podnikatele v cestovním ruchu. Nový systém balíčků, na jejichž základě bude probíhat rozvolňování, nebyl s Českou unií cestovního ruchu, největším spolkem v oblasti cestovního ruchu, vůbec konzultován a opětovně neodráží specifika cestovního ruchu.

Podnikatelé stále zůstávají v nejistotě a agonie se prodlužuje. „Vláda navíc vůbec nereflektuje to, aby umožnila očkovaným a čerstvě postcovidovým klientům neomezený přístup ke službám, jak mnohokrát avizovala,“ říká Viliam Sivek, prezident České unie cestovního ruchu.

  1. Návrh představený vládou je pro nás novinkou a nebyl s námi, jako největším spolkem v oblasti cestovního ruchu, vůbec konzultován.
  2. Návrh sice definuje, která odvětví budou otevřena, ale není jasné kdy. Návrat do normálu bude dlouhý a předložené návrhy s podmínkami otevření budou pro řadu provozovatelů nerentabilní. S ohledem na vládou nastavené kompenzace se podnikatelům nevyplatí něco dělat, aby se náhodou nepřipravili o možnost čerpat kompenzace.
  3. Vláda vůbec nereflektuje to, aby umožnila očkovaným a čerstvě postcovidovým klientům neomezený přístup ke službám, jak mnohokrát avizovala.
  4. Vládou představený návrh jenom prodlouží nejistotu jak na straně poskytovatelů služeb cestovního ruchu, tak i na straně klientů a podkopává poslední články naděje přežití v cestovním ruchu.
  5. Řada profesních organizací pro své obory připravila hygienické plány rozvolnění, které chrání podnikatele, pracovníky i návštěvníky. Tyto plány zaručují bezpečnost i rentabilitu provozu. Vše dostala vláda a ministři a nikdo je nezohlednil.
  6. Nejvyšší správní soud a jeho rozhodnutí o zrušení posledního opatření Ministerstva zdravotnictví ČR jenom ukázal, jak chaoticky jsou přijímána vládní opatření a jak těžké je pro všechny se v nich orientovat.

Česká unie cestovního ruchu je hluboce zklamaná amatérským jednáním vlády při rozvolňování v oblasti cestovního ruchu. Chaotické přijímání vládních opatření, v nichž je velmi obtížné, často i nemožné se orientovat, potvrzuje i čerstvé rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který zrušil poslední opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Vyzýváme vládu: Nenechte cestovní ruch padnout!

 Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button