HotelyTOPZahraničí

Čtvrtina římských hotelů po skončení pandemie už znovu neotevře

Čtvrtina římských hotelů už po skončení pandemie znovu neotevře. Tržby hotelových zařízení v celé zemi loni klesly o 55 procent na 13,5 miliardy eur. Nejvíce postižená jsou města Řím, Milán, Florencie a Benátky, uvedl italský hotelový svaz Federalberghi.
Foto: Shutterstock

V Římě nyní přijímá hosty jen 80 z 1200 hotelů ve městě. V celé zemi se počet přenocování loni meziročně snížil o 54,1 procenta. Mnozí provozovatelé své hotely už prodali, nebo pokud byli v nájmu, přepustili, informoval Federalberghi. V hotelech, které ještě jsou otevřené, byly pokoje v posledních týdnech obsazeny jen asi z 20 procent.

Hotelový svaz varuje před dramatickými dopady koronavirové krize na zaměstnance v cestovním ruchu. Zanikly především sezonní pracovní pozice. Vládní podpora je podle svazu nedostatečná a výhled na letošní rok nevalný.

„Turistický sektor se nevzpamatuje před koncem tohoto roku,“ citovala agentura APA prezidenta Federalberghi v Římě Giuseppeho Roscioliho, který čerpá naději z očkovací kampaně. „Očkované osoby by měly mít možnost volně cestovat a mohly by pomoci oživit cestovní ruch. Nutná je mezinárodní dohoda, aby se očkovaný člověk mohl v zahraničí svobodně pohybovat,“ domnívá se Roscioli.

Newsroom TTG/ČTK

Související články

Napsat komentář

Back to top button