Zprávy

Chorvatsko vítá návrat turistů

První turisté již navštívili Národní park Plitvická jezera a prošli se hradbami Dubrovníku.

Vzhledem k vynikající epidemiologické situaci v Chorvatsku se státní hranice pomalu, ale jistě otevírají mnoha turistům, kteří chtějí strávit svou dovolenou v jedné z chorvatských destinací. Vstup do země je tedy umožněn všem majitelům nemovitostí a lodí, kteří při překročení hranice potvrdí své vlastnictví s příslušnou dokumentací, a možné jsou i příjezdy kvůli ekonomickým a jiným obchodním zájmům. Překročení hranice je také možné pro všechny turisty, kteří mají platné rezervace ubytovacích nebo charterových společností.

To, že se cestovní ruch pomalu vrací do Chorvatska, ukazují také turistické výsledky během prvního týdne, kdy byl umožněn vstup cizinců do země. V období od 11. do 17. května v Chorvatsku bylo uskutečněno kolem 9 000 příjezdů a 85 000 přenocování. Největší počet příjezdů byl realizován v ubytování v domácnostech a hotelech a podle trhů byl největší počet příjezdů zaznamenán u domácích hostů a hostů ze Slovinska. Vzhledem k dvoustranným dohodám na úrovni Evropské unie se očekává, že se v Chorvatsku brzy zvýší  i příjezdy z jiných trhů, zejména okolních zemí, jako je Maďarsko, Rakousko, Česká republika, Slovensko, Polsko a samozřejmě Německo, ze kterých jsou chorvatské destinace snadno dostupné po silnici.

Další lákadlem pro všechny, kteří během této pandemie zatoužili cestovat, je skutečnost, že v Chorvatsku začali fungovat stravovací zařízení a restaurace, ale také, že jsou k dispozici i pláže, bazény, národní parky nebo CHKO a další turistické atrakce, jako hradby v Dubrovníku. Všechna doprovodná opatření a pravidla chování, tj. používání turistických zařízení, jsou samozřejmě jasně předepsána, a to vše s cílem zachovat příznivou epidemiologickou situaci, která potvrzuje mezinárodní postavení Chorvatska jako bezpečné turistické destinace.

Chorvatsko je připraveno na to, co umí nejlépe, a to je cestovní ruch.  Cestovní ruch založený na kvalitě, laskavosti a co je nejdůležitější v této době, na bezpečnosti. Pravidelné aktualizace cestovních informací, jakož i odkazy na předepsaná ochranná a zdravotní opatření lze nalézt na webových stránkách Chorvatského turistického sdružení.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Back to top button