Data & studieHotelyRakouskoZahraničíZprávy

Cestovní trh v Rakousku klesl ve druhém koronavirovém roce na úroveň roku 1970

Cestovní trh v Rakousku klesl ve druhém koronavirovém roce na úroveň roku 1970. Počet přenocování se meziročně snížil o dalších bezmála 19 procent na 79,57 milionu. To je zhruba počet, jaký rakouské hotely a penziony zaznamenaly naposledy před 50 lety.
Foto: Pixabay

Zároveň je to údaj o 48 procent slabší než v roce 2019, tedy poslední rok před pandemií. Vyplývá to z předběžných údajů rakouského statistického úřadu.

Největší ztráty utrpěl region Tyrolska, Salcbursko a Vídeň. V hlavním městě přenocovala méně než třetina hostů ve srovnání s rokem 2019. O něco lépe na tom byly Korutany a Burgenland, kde se počet objednaných přenocování snížil o více než pětinu.

Proti roku 2020 se podle statistiků v důsledku mezinárodních cestovních omezení a karanténních opatření počet příjezdů snížil o 11,5 procenta na 22,15 milionu. Větší pokles vykázali zahraniční hosté. Těch přijelo 12,73 milionu, což je o 15,6 procenta méně. Domácích hostů ubylo o 5,3 procenta na 9,42 milionu.

Rezervace přenocování ze zahraničí klesly téměř o 25 procent zhruba na 50 milionů, ty domácí se snížily o 6,3 procenta na 29,6 milionu. Pro Rakousko velmi důležití hosté z Německa zarezervovali o 16,6 procenta méně přenocování. To mimo jiné znamená, že ve druhém koronavirovém roce odjelo na dovolenou do Rakouska více Němců, než se tam ubytovalo místních, poznamenala agentura APA.

Návštěvníci z České republiky si v Rakousku loni zarezervovali o 32,6 procenta méně přenocování. Celkem v zemi strávili 1,4 milionu nocí.

„Skutečnost, že počet přenocování v roce 2021 nadále klesal, a to i ve srovnání s hororovým rokem 2020, jasně ukazuje, že více než kdy jindy potřebujeme cílenou podporu,“ uvedla předsedkyně Asociace hotelového průmyslu v Rakouské spolkové hospodářské komoře (WKÖ) Susanne Krausová-Winklerová. „Nejistota a krátkodobost s námi budou ještě dlouho, což povede ke stagnaci poptávky v mnoha hotelech,“ dodala.

Newsroom TTG / ČTK

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button