Data & studieNěmeckoNovinkyZahraničí

Cestovní ruch v Německu se letos vrátí na úroveň před pandemií

Cestovní ruch v Německu se v letošním roce vrátí na úroveň před pandemií a tržby za prodej zájezdů budou rekordní. Odhaduje to Německý svaz cestovního ruchu (DRV).
Foto: DZT

Lidi podle něj od cestování neodradí ani nejistota spojená s válkou na Ukrajině a růst životních nákladů v souvislosti s vysokou inflací. Informuje o tom agentura Reuters.

Letošní rok začal velmi slibně, cestovní agentury a online platformy pro rezervaci zájezdů mají za leden dvojnásobné tržby ve srovnání se stejným měsícem loni. Proti lednu 2019, tedy před pandemií, jsou jejich tržby vyšší o 12 procent.

“Dovolená má u lidí obecně vysokou prioritu. To nás naplňuje optimismem navzdory těm známým nejistotám v geopolitice a v ekonomice,” uvedl šéf DRV Norbert Fiebig před zahájením veletrhu cestovního ruchu ITB. Ten se od úterý do čtvrtka koná v Berlíně.

Fiebig očekává, že tržby se letos vrátí na rekordní úroveň z roku 2019. Tehdy spotřebitelé utratili za dovolenou celkem 98 miliard eur (2,3 bilionu Kč), z toho 69,5 miliardy eur za rezervaci zájezdů a zbytek za výlety a další aktivity v místě pobytu.

Tržby v odvětví cestovního ruchu v Německu už se k rekordu přiblížily v roce 2021, kdy činily zhruba 84 miliard eur. To byl proti roku 2020 podle DRV téměř dvojnásobek.

Newsroom TTG / ČTK

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button